Przed nami Świąteczna Zbiórka Żywności

Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar Markot w Ełku wspólnie z Bankiem Żywności i Wolontariackim Ośrodkiem Wsparcia zapraszają ełczan do włączenia się w Świąteczną Zbiórkę Żywności. Można to zrobić na dwa sposoby: zachęcając klientów ełckich sklepów do dzielenia się produktami lub wrzucając zakupy do specjalnie oznakowanych kartonów. Zbiórka potrwa trzy dni – od 4 do 6 grudnia.

 

Zebrane produkty żywnościowe przekazane zostaną na rzecz Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar Markot w Ełku. Pomogą m.in. w przygotowaniu potraw na organizowaną co roku Wigilię pod Gwiazdami, w której może wziąć udział każdy potrzebujący wsparcia.

 

– Mąka, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz wszelkie produkty o przedłużonym terminie ważności – na to w pobliżu sklepowych kas czekać będą wolontariusze, którzy udzielą wszelkich informacji dotyczących zbiórki – mówi Patrycja Łapińska z Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia. – Do pomocy przy zbiórce przyda się każda para rąk. Osoby, chciałyby zostać wolontariuszem, powinny przyjść w środę 2 grudnia o godz. 16 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kamienicy przy ul. Małeckich 3 w pokoju 36.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015