Przekaż dalej – rozwijaj siebie i innych

Trwa pilotażowa edycja programu stypendialnego „Przekaż Dalej” Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych „STOPA” i Fundacji Edwarda Jerzego Koszade „Kraina Wiedzy”.

 

– Wystarczy przekazać kwotę 10 zł, by mieć wpływ na to, kto zostanie naszym stypendystą – mówi Karol Paszkowski ze stowarzyszenia „STOPA”. – Działania związane z programem stypendialnym „Przekaż Dalej” prowadzimy dwutorowo. Z jednej strony poszukujemy darczyńców, a z drugiej osoby, która z tego stypendium skorzysta.

 

Stypendysta programu stypendialnego Przekaż Dalej otrzyma wsparcie finansowe, które pomoże mu w rozwijaniu pasji i realizacji celów.

 

– Ale nie ma nic za darmo – podkreśla Karol Paszkowski. – Zadaniem naszych stypendystów będzie przekazanie swoich pasji dalej. Program skierowany jest do osób młodych, odważnych i ambitnych, mieszkających w powiecie ełckim, które chcą rozwijać swoją pasję oraz deklarują chęć przekazywania jej innym osobom. Kandydat powinien znać odpowiedź na pytania: czego chce, jakie stawia sobie cele i jakiej konkretnej pomocy potrzebuje w ich osiągnięciu.

 

Na wybór stypendysty i rozwój programu ma wpływ każdy darczyńca. By dołączyć do tego grona, wystarczy przekazać kwotę 10 zł lub wyższą. Na konto programu wpłynęło już m.in. zebrane w ramach akcji „Kilometry Dobra” blisko 8,5 tys. zł.

 

– Stypendia są uczciwe, rozwojowe i wymagają zaangażowania od stypendystów – powody, dla których warto wesprzeć program wymienia Karol Paszkowski. – Pamiętajmy o tym, że inwestując w jedną osobę, inwestujemy w kolejne. Program opracowany został na podstawie rekomendacji młodzieży, a więc grupy, która z niego skorzysta.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu stypendialnego dostępne są na stronie internetowej przekazdalej.org.pl.

 

W pilotażowej edycji projektu kwota na stypendia powiększona zostanie w stosunku min. 1zł : 1 zł. – Na każdą przekazaną złotówkę, drugą złotówkę dołożą organizatorzy programu, czyli Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, Fundacja Edwarda Jerzego Koszade „Kraina Wiedzy”oraz partnerzy – wyjaśnia Karol Paszkowski.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: antoni

  Wybudujmy kładkę, ograniczmy jezioro, i dziwmy s ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Kibic

  Jeśli chodzi o hale tenisową, to zasługa Pana p ...

 • Przeżyli razem 50 lat i więcej: oj, "redaktorki, redaktorki" ...

  Przeczytajcie swoje pierwsze zdanie ... ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Janusz

  Dobry prezent za duże pieniądze ,ale szkoda ze t ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: D. W

  Wiemy ze Pani Anna juz podjęła temat osiedla pod ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015