Przekaż dalej – rozwijaj siebie i innych

Trwa pilotażowa edycja programu stypendialnego „Przekaż Dalej” Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych „STOPA” i Fundacji Edwarda Jerzego Koszade „Kraina Wiedzy”.

 

– Wystarczy przekazać kwotę 10 zł, by mieć wpływ na to, kto zostanie naszym stypendystą – mówi Karol Paszkowski ze stowarzyszenia „STOPA”. – Działania związane z programem stypendialnym „Przekaż Dalej” prowadzimy dwutorowo. Z jednej strony poszukujemy darczyńców, a z drugiej osoby, która z tego stypendium skorzysta.

 

Stypendysta programu stypendialnego Przekaż Dalej otrzyma wsparcie finansowe, które pomoże mu w rozwijaniu pasji i realizacji celów.

 

– Ale nie ma nic za darmo – podkreśla Karol Paszkowski. – Zadaniem naszych stypendystów będzie przekazanie swoich pasji dalej. Program skierowany jest do osób młodych, odważnych i ambitnych, mieszkających w powiecie ełckim, które chcą rozwijać swoją pasję oraz deklarują chęć przekazywania jej innym osobom. Kandydat powinien znać odpowiedź na pytania: czego chce, jakie stawia sobie cele i jakiej konkretnej pomocy potrzebuje w ich osiągnięciu.

 

Na wybór stypendysty i rozwój programu ma wpływ każdy darczyńca. By dołączyć do tego grona, wystarczy przekazać kwotę 10 zł lub wyższą. Na konto programu wpłynęło już m.in. zebrane w ramach akcji „Kilometry Dobra” blisko 8,5 tys. zł.

 

– Stypendia są uczciwe, rozwojowe i wymagają zaangażowania od stypendystów – powody, dla których warto wesprzeć program wymienia Karol Paszkowski. – Pamiętajmy o tym, że inwestując w jedną osobę, inwestujemy w kolejne. Program opracowany został na podstawie rekomendacji młodzieży, a więc grupy, która z niego skorzysta.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu stypendialnego dostępne są na stronie internetowej przekazdalej.org.pl.

 

W pilotażowej edycji projektu kwota na stypendia powiększona zostanie w stosunku min. 1zł : 1 zł. – Na każdą przekazaną złotówkę, drugą złotówkę dołożą organizatorzy programu, czyli Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, Fundacja Edwarda Jerzego Koszade „Kraina Wiedzy”oraz partnerzy – wyjaśnia Karol Paszkowski.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: grzes

  a pety wyzbierane? ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: Elczanin

  Ale zajeb* molo no super nowa plaża jaki długi w ...

 • Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą: Gdzie straż miejska i porządki?

  Na promenadzie/ścieżce rowerowo-pieszej zawsze p ...

 • MÓJ NOWY SĄSIAD Z EŁKU – I Piknik Sąsiedzki: MK

  Akurat. Kołtuneria Ełcka. Zawsze się mówiło z ...

 • PROBLEMY NASZEGO REGIONU – I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej: Marriu

  Zbudujcie do końca S61 i S16. Ewentualnie S8 do B ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015