Przekroczył prędkość i uciekał przed policjantami

Tak samo jak stosujemy się na drodze do sygnałów świetlnych, znaków drogowych, tak również mamy obowiązek do stosowania się do poleceń i sygnałów dawanych przez policjantów – przypomina mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. Obowiązek ten zignorował 67-latek, który przekroczył prędkość, po czym podjął bezskuteczną próbę ucieczki przed funkcjonariuszami.

 

– Podczas kontroli prędkości pojazdów, policjanci ujawnili samochód jadący o 26 km/h za szybko – mówi mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Widząc zaistniałe wykroczenie drogowe, dali kierowcy skody sygnał do zatrzymania się. Jednak on zignorował to polecenie ominął policjantów i odjechał, zmuszając policjantów do pościgu.

 

Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych wysyłanych z radiowozu, kierowca nie zatrzymywał się. Ucieczka zakończyła się po przejechaniu kilkuset metrach. Policjanci zatrzymali niezdyscyplinowanego kierowcę.

 

W trakcie kontroli okazało się, że 67-latek był trzeźwy i miał wymagane uprawnienia – mówi mł. asp. Kulikowska de Nałęcz. – Sam nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego uciekał przed policjantami. Został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości. Za niezatrzymanie się do kontroli czekają go znacznie poważniejsze konsekwencje. Jest to bowiem przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Informator ósmoklasisty na rok szkolny 2025/2026
Drodzy Ósmoklasiści, przygotowaliśmy INFORMATOR, który...
Powiat Ełcki Biblioteki szkolne z dofinansowaniem
Powiat Ełcki otrzymał 28 tysięcy złotych w ramach...
Powiat Ełcki Awans zawody nauczycielki
Ewa Orłowska z Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w...
Powiat Ełcki Konkurs wiedzy o HIV i AIDS
Aleksandra Trocka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015