Przerobił skan dowodu osobistego, żeby kupić telefon przez internet

38-latek, chcąc uniknąć trafnego sprawdzenia w rejestrze dłużników, wysłał firmie telekomunikacyjnej przerobiony skan swojego dowodu osobistego. Mężczyzna chciał kupić w ten sposób telefon na prezent bliskiej osobie. Działanie zostało ujawnione przez firmę i zgłoszone policjantom. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa.

 

– Do policjantów wpłynęła informacja z firmy telekomunikacyjnej o możliwości popełnia przestępstwa – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Jak się okazało, mieszkaniec powiatu ełckiego złożył zamówienie przez internet na telefon i usługi telekomunikacyjne. Umowa sporządzana jest na odległość w ramach sprzedaży wysyłkowej. Mężczyzna wprowadził w błąd pracownika sklepu internetowego, przedstawiając skan podrobionego dowodu osobistego. 38-latek w programie do obróbki zdjęć zmienił cyfrę w numerze dokumentu i numerze PESEL. Zrobił to, ponieważ chciał uniknąć poprawnej weryfikacji w rejestrze dłużników, którą zawsze przeprowadza firma przed zawarciem takiej umowy.

 

Zamówiony telefon miał być prezentem dla bliskiej osoby. Podstęp się nie udał. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzut oszustwa. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Jedna odpowiedź do “Przerobił skan dowodu osobistego, żeby kupić telefon przez internet”

  1. Dość pisze:

    Lepiej sprawdźcie radnych. Jeden pracuje w fundacji w miejskim lokalu.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015