Przybędzie mieszkań socjalnych

W budynku przy ul. Łukasiewicza 8A w Ełku powstanie 19 lokali socjalnych. Będą to mieszkania o powierzchni od 36,5 do 53 metrów kwadratowych. Realizacja inwestycji planowana jest na drugą połowę tego roku. Mieszkania mają być gotowe w pierwszym kwartale przyszłego.

 

Obecnie miasto dysponuje 226 mieszkaniami socjalnymi. Na kolejne czają 44 rodziny zakwalifikowane do przyznania takiego lokalu przez Społeczną Komisję Mieszkaniową i 114 osób z sądowymi wyrokami eksmisyjnymi z prawem do lokalu socjalnego.

 

Utworzenie kolejnych 19 mieszkań socjalnych kosztować będzie prawie 1 mln 700 tys. zł. Inwestycję kwotą bliską 668 tys. zł dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego. W ramach inwestycji budynek, który wcześniej pełnił funkcję biurową, zaadaptowany zostanie do potrzeb socjalno-mieszkaniowych. Wykonane zostanie jego docieplenie i elewacja. Planowana jest również modernizacja kotłowni olejowej z wykonaniem nowych instalacji wewnętrznych oraz nowe przyłącze wodociągowe do budynku. Parter dostępny będzie dla osób niepełnosprawnych. Powstanie również parking i plac zabaw.

rr

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015