Przycisk SOS pomoże seniorom

Gmina Ełk jest jednym z 20 gminnych samorządów w województwie warmińsko-mazurskim, w których w tym roku ruszy pilotażowy program systemu całodobowej teleopieki. Obejmie on samotnych seniorów w wieku powyżej 60 lat.

 

W każdej z 20 warmińsko-mazurskich gmin projekt obejmie po ok. 20 osób. Każdy uczestnik otrzyma terminal telefoniczny oraz brelok, wisiorek lub bransoletkę z przyciskiem SOS. Naciśnięcie przycisku automatycznie uruchomi połączenie z całodobowym centrum monitoringu. Tam operator podejmie decyzję, jaki rodzaj interwencji podjąć. Dodatkową funkcją urządzenia jest przypominanie użytkownikowi np. o konieczności przyjęcia dawki leku. Osoby objęte teleopieką będą mogły liczyć również na pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, usunięciu awarii domowe oraz pomocy psychologa, medycznej lub prawnej. Dostępna będzie również informacja o dyżurach szpitali i całodobowych aptek.

 

O tym, kto zakwalifikuje się do udziału w programie, zadecydują gminne ośrodki pomocy społecznej. W całym województwie warmińsko-mazurskim skorzysta z niego blisko 400 seniorów. Pilotażowy program uruchomiony zostanie w 20 gminach. Samorząd województwa przeznaczył na to ponad 140 tys. zł. Docelowo system teleopieki objąć ma seniorów z całego terenu Warmii i Mazur.

 

fm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015