Radni chcą poradni pocovidowej
Wracamy do tematu

Nasza publikacja dotycząca możliwości utworzenia w Ełku poradni pocovidowej nie pozostała bez echa. Krzysztof Michalski, dyrektor do spraw medycznych spółki „Pro-Medica” uzależnił to od Narodowego Funduszu Zdrowia, który miałby przekazać środki finansowe na prowadzenie takiej placówki. Dzisiaj (15 lutego) interpelację w tej sprawie złożyli radni miasta Ełku z Klubu Koalicja Obywatelska – Lewica: Anna Wojciechowska i Adam Dobkowski. Ich zdaniem nie możemy czekać na ogłoszenie przez NFZ konkursu.

 

 

Odpowiadając na prośby mieszkańców, widząc potrzebę powstania tzw. Poradni pocovidowej, zwracamy się z interpelacją o możliwość utworzenia takiej poradni w naszej miejskiej spółce” – czytamy w dokumencie. – „Uważamy, że powstanie takiej poradni nie może czekać do czasu ogłoszenia przez NFZ konkursu na poradnie opieki dla ozdrowieńców z powikłaniami po COVID-19. Takie poradnie funkcjonują w wielu miejscowościach w całym kraju, realizując świadczenia w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie.”

 

 

W poradni, o którą pytają radni: Wojciechowska i Dobkowski, ozdrowieńcy mogliby dowiedzieć się, czy ich organizm zmaga się z po infekcji SARS-CoV-2, oraz skontrolować funkcjonowanie płuc, serca i układu nerwowego, które są najbardziej narażone na uszkodzenie. W takiej poradni możliwe byłoby również uzyskanie skierowania na badania diagnostyczne oraz do poradni specjalistycznych, co dałoby szansę na szybkie rozpoczęcie ewentualnego leczenia i uchronienia się przed niebezpiecznymi skutkami powikłań po COVID-19 w przyszłości.

 

6 odpowiedzi na “Radni chcą poradni pocovidowej”

 1. Kolega radny pisze:

  Pan Ad to już chyba wszystko zrobi aby zaistnieć.

 2. Pacjent pisze:

  Kolega. Popytaj lekarzy opiekujących się ozdrowieńcami ilu z nich ma powikłania pocovidowe. Będziesz zaskoczony. Taka przychodnia potrzebna natychmiast. Ja czekan na poszpitalna wizytę u pulmunologa już 2 miesiące.pierwszy termin przełożono z powodu choroby lekarza. Kolegi nikt nie chce słuchać w domu to chociaż w sieci zaszaleje.

 3. Czytelnik pisze:

  Ciekawy jestem jak im prezydent odpowie, z tego co kojarzę wszelkie pomysły radnych są torpedowane. Podejrzewam, że może być i tak w tym przypadku. Inicjatywa radnych jak najbardziej słuszna i potrzebna.

 4. Artur pisze:

  Do czytelnika. Masz rację. Wyszli z propozycją pierwsi a to humorzastemu się nie spodoba.jedno jest pewne już mało kogo interesują humory humorzastego.

 5. Kolega z miasta pisze:

  Ten kolega radny to wiadomo kto. To najbardziej stękający radny w Radzie. Szuka ciągle papierów, przewraca. Stęka. Parska wąsiska podciera. Wiemy kto to jest.

 6. Kolega kolegi pisze:

  Zgadza się, to ten co tak w sieci wychwalał prezia kiedy był jego podwładnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

72 − 67 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015