Radni Powiatowi tworzą Klub Radnych Polska 2050

Wczoraj (18 stycznia) 4 powiatowych radnych Dobra Wspólnego podjęło decyzję odejścia i założenia nowego klubu – Klubu Radnych Polska 2050. W skład klubu wstąpiło czterech radnych: Sebastian Kosiorek, Joanna Porucznik, Łukasz Pachucki i Andrzej Wiszowaty. Szefową Klubu została Joanna Porucznik.

 

Zapytaliśmy ich komentarz do podjętej decyzji:

 

Joanna Porucznik

Szymon Hołownia był moim kandydatem na prezydenta w I turze wyborów prezydenckich w 2020r. Cenię go za jego wrażliwość, tolerancję i tę niezłomną chęć walki o lepsze jutro. Ugrupowanie Polska 2050 proponuje mądre i zrównoważone rozwiązania systemowe dla samorządów, chce łączyć a nie dzielić. Uważam, że tę ogromną przepaść w naszym narodzie należy zasypać, a to można zrobić i może się udać. Nie idziemy na wojnę z klubami radnych w Powiecie Ełckim – zależy nam na pracy dla mieszkańców, którym obiecaliśmy to w wyborach samorządowych.

 

Sebastian Kosiorek

Moje przejście do Ruchu Polska 2050 nie jest spowodowane żadnym zgrzytem czy konfliktem wewnątrz Dobra Wspólnego. Tak jak do tej pory wspierałem Starostę Ełckiego tak również  i teraz zamierzam wspierać zarząd Powiatu Ełckiego. Uważam, że cały zarząd dobrze radzi sobie z finansami Powiatu więc szukanie nowym rozwiązań w postaci zmian personalnych nie ma sensu. Liczę na to, że teraz nasz głos w radzie powiatu będzie bardziej słyszalny oraz nasze pomysły zostaną docenione przez resztę radnych.

 

Łukasz Pachucki

 

W związku z zapytaniem odnośnie podjętej przeze mnie decyzji dotyczącej wstąpienia do nowopowstałego Klubu Radnych Polska 2050 chciałbym powiedzieć, że nie opuściłem Dobra Wspólnego jako stowarzyszenia  a tym bardziej Klubu Radnych Dobra Wspólnego gdyż taki klub w Radzie Powiatu w obecnej kadencji niestety nie powstał.

Powód mojego wstąpienia  do Klubu Radnych Polska 2050 nie zostal podyktowany żadnym konfliktem wewnętrznym w Dobrze Wspólnym. Rozwiązania proponowane przez ugrupowanie Polska 2050 wydają mi się być obecnie najbardziej racjonalne i przemyślane. Jednocześnie podkreślam, że nadal zależy mi na dobrej współpracy ze wszystkimi radnymi powiatu ełckiego bo wszyscy mamy wspólny cel- aby nasz powiat funkcjonował jak najlepiej.

 

18 odpowiedzi na “Radni Powiatowi tworzą Klub Radnych Polska 2050”

 1. Anna pisze:

  Mam nadzieję, że radni poniosą odpowiedzialność za opłaty śmieciowe.

 2. Kolega kolegi pisze:

  Mam nadzieje ze ty
  Również bo to przez twoje wstrzymanie przeszły podwyżki

 3. Karolina pisze:

  Przecież ci radni nie głosowali za śmieciami to miasto !

 4. Mieszkaniec pisze:

  Karolina, ty byś chciała żeby jeszcze Tobie dopłacali za wywóz śmieci. Przedstawicielka biedaków. Ostatnio na wnuczka ukradli takiej biednej pani 40 tys zł. Miała je w szafie. Co dziś znaczy 58 zł. Zastanów się konfliktowa niby Karolino. A jeśli już chcesz kogoś obwiniać to idź do pisuarskie go rządu. To oni wymyśli te reformę. Wymyślili 5 pojemników bo koleś takie produkuje. Sprytnie zrzucili stanowienie opłat na samorządy.

 5. Magda pisze:

  Szkoda, że nie ma wypowiedzi 4 radnego, tego, którego warto byłoby posłuchać. Pan Wiszowaty to jedyny z tej 4, który szczerze idzie za tym w co wierzy nie patrząc na konsekwencje. Reszta, to niestety, ale cienkie bolki, co można wywnioskować czytając ich wypowiedzi :). A te wypieranie się i składanie pokłonów dw to już szczyt hahahahhaha

 6. Księgowy. pisze:

  Radny Pachucki. Nie wystąpiłem ale do Hołowni wstąpiłem. Kabaret. Na wszelki wypadek asekuracja gdyby Holownia co realne zbankrutował. Nikt mądry nie wróży nic dobrego partia utrzymywanej z datków wyborców. Już takich wielu było.

 7. Robert Ansjon pisze:

  Do Magdy. Twój PiS to strzał w dziesiątkę. Po prostu mało poważne towarzystwo.

 8. ełczanin pisze:

  Ciekawe dlaczego na stronie powiatu pojawiła się informacja z reklamą nowego tworu 2050. To chyba nie miejsce na takie deklaracje.

 9. Anonim pisze:

  Niech zmienią opłaty śmieciowe

 10. Powodzenia pisze:

  W końcu. Brawo trzeba przegnać DW – Dobro Wasze

 11. Red. pisze:

  Pachucki ty nas nie ładuj. Skoro chcesz żyć że wszystkimi dobrze to żyj i się nie przechrzcij.Mozesz być w, DW i żyć wspaniałe że wszystkimi. Cwaniaczek i bajerant. Myśli że ma idiotow przed sobą. Patrząc na te buźki dobrze ze odeszli. Holownia przyjmuje wszystkich.

 12. Partyjny pisze:

  Elczanin zauważył logo Hołowni na stronie powiatu. Dlaczego nie ma tam też pisu, Kol czy DW. Czyżby przestraszyli Pana Starostę.

 13. Red. pisze:

  Jest tak cudownie że nie może być lepiej dlatego wychodzę. Pachucki.

 14. Wyborca pisze:

  Do pani Porucznik. Pani idol ostatnio chciał powiększyć grono
  Swoich zwolenników i zwrócił się z tym do strajkujących kobiet. Usłyszał odpowiedź. Wypier….. laj. Przypomnę że poparł Chazana który teraz jest święty ale w poprzednich czasach wykonał setki skrobanek. Już teraz wiemy Porucznik ma idola.

 15. Boguś pisze:

  Co na to przewodniczący B Wąs? To jest porażka i obraz władzy.

 16. Jolka pisze:

  Czytając wypowiedzi przechrztów dochodzimy do wniosku, że było cudownie wspaniałe, ślicznie i dlatego odeszliśmy. Pytanie jest takie, czy ktoś będzie chciał z przechrztami współpracować.

 17. ełczanin pisze:

  Panie Starosto, kupić na bazarku dużą miotłę i zacząć wymiatać.

 18. R. 21 pisze:

  Czy to prawda że Radny G sfotografował w kościele Hołownię. Gdyby to było w synagodze to rozumiem ale w kościele.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015