Radni z klubu Polska2050, wspólnie ze Stowarzyszeniem Ambasada Braci Mniejszych przygotowali propozycję nowego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi w Ełku.
Radni z klubu Polska2050, wspólnie ze Stowarzyszeniem Ambasada Braci Mniejszych przygotowali propozycję nowego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi w Ełku. Jest to propozycja istotnie różniąca się od corocznie uchwalanego programu, który obowiązywał w naszym mieście.
– Na ten cel, w Ełku, wydaje się corocznie grubo ponad pół miliona złotych – mówi Robert Klimowicz, szef klubu radnych Polska2050. Są to w naszej ocenie pieniądze wydawane mało efektywnie, ograniczają się do finansowania schroniska, do którego trafia jedynie kilkadziesiąt psów z Ełku. Naszym zdaniem opieka nad zwierzętami bezdomnymi i wolno żyjącymi powinna być znacznie szersza i wymaga aktywniejszego działania.
– Nasze propozycje znacząco uzupełniają dotychczasowe działania – wyjaśnia Ada Lewandowska z klubu Polska2050 – wprowadzają m.in. możliwość dofinansowania kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich, regulują zasady rejestracji zwierząt, wyjaśniają jak powinno opiekować się kotami wolno żyjącymi, pokazują jak aktywnie szukać nowych właścicieli dla zwierząt.
– W programie zawarliśmy to, co wynika z ustawy o ochronie zwierząt. To, co było dotychczas pomijane w przepisach przygotowywanych przez urzędników – uzupełnia Ewa Dąbrowska ze Stowarzyszenia Ambasada Braci Mniejszych.
– Uważamy – kończy Robert Klimowicz – że nasze propozycje, przyczynią się do lepszej opieki nad zwierzętami w naszym mieście, a także z czasem obniżą koszty z tym związane.

2 odpowiedzi na “Radni z klubu Polska2050, wspólnie ze Stowarzyszeniem Ambasada Braci Mniejszych przygotowali propozycję nowego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi w Ełku.”

  1. Adam. Sąsiad pisze:

    Huknęło po mieście że przrechrzta na starostę się szykuje.

  2. Sympatyk pisze:

    Radny Karpienia mógłby pomóc uchodźcom z Ukrainy i zabrać rodzinę do swojego domu w Oraczach. Miejsce ma.

Powiat Ełcki Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022
Z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 przekazuję wszystkim...
Powiat Ełcki ,,W Agusiowej Zagrodzie”
Po raz siódmy, tym razem pod hasłem ,,W zielonym gaju…”, odbył...
Powiat Ełcki Wybrano dyrektorów placówek powiatowych
Uroczystość powierzenia stanowisk dyrektorom placówek...
Powiat Ełcki Wykonawca przystąpi do rozbudowy ośrodka
Starosta powiatu ełckiego symbolicznie przekazał teren Specjalnego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015