Radny Karpienia: Nie wiem, kto na to pozwolił. Ludzie są zbulwersowani.

Nowe wiaty przystankowe są tematem, który w ostatnich dniach wzbudził wśród ełczan wiele emocji. Ich kumulacja nastąpiła po tym, jak radny miasta Ełku Ireneusz Dzienisiewicz opublikował w mediach społecznościowych tabelę pokazującą koszty poniesione przez ełcki samorząd w związku z wymianą wiat. Temat na ostatnim w tym roku posiedzeniu Komisji Budżetu Rady Miasta Ełku podjął radny Piotr Karpienia.

 

– Będę głosem mieszkańców, którzy piszą do mnie zbulwersowani cenami wiat przystankowych – mówił we wtorek 17 grudnia podczas posiedzenia Komisji Budżetu Rady Miasta Ełku radny Piotr Karpienia. – Temat jest pewnie bardzo dobrze znany ostatnio wszystkim. Chciałbym wyrazić w ich imieniu duże rozczarowanie. Ich zdaniem ceny są kosmiczne. Moim zdaniem ktoś, kto widział te propozycje, powinien unieważnić ten przetarg. Nie wiem, czy tu będą jakieś konsekwencje wobec kogoś wyciągane, ale sami państwo wiedzą, że większość mieszkańców jest po prostu zbulwersowana.

 

Według danych opublikowanych w mediach społecznościowych przez radnego Ireneusza Dzienisiewicza, same konstrukcje stalowe wiat kosztowały ponad 1 mln 600 tys. zł.

 

– Bez poliwęglanu, bez montażu i kosztów dodatkowych – podkreślał na posiedzeniu komisji budżetu radny Karpienia. – Nie wiem, kto na to pozwolił. Dostałem dużo wiadomości na skrzynkę. Ludzie są zbulwersowani. Gdyby ktoś przedstawił nam ceny tych wiat przystankowych, nie zagłosowałbym za ich wymianą. Podejrzewam, że nikt z radnych nie podniósłby ręki „za”.

 

26 odpowiedzi na “Radny Karpienia: Nie wiem, kto na to pozwolił. Ludzie są zbulwersowani.”

 1. xyz pisze:

  Kurcze psy maja lepsze budy niż ludzie przystanki szok ciekawe kto wiza kasę w kieszeń prezydent a może zastępca sprawę zgłosić do CBA trzeba niech wreszcie ktoś popilnuje tych przetargów bo to wstyd co odpierdala włada w Ełku. Rozgrabią EŁK komuchy kościelne, władza kościelna.

 2. Ferdynand Kiepski pisze:

  … To nie są tanie rzeczy..

 3. Agnieszka pisze:

  Ludzie kto za tym głosował ja sie pytam? Czy radni nie głosowali nad tym?

 4. Michał pisze:

  Brawo. a nam zabierzcie wszystkie imprezy i festyny i będziemy sie bawic pod tymi wiatami exlusive.

 5. TL pisze:

  Waszym pierwszym obowiazkiem jest kontrola i przemyslane skladanie podpisu. Tlumaczenie ze nikt nam nie przedstawil ceny jest gorszym niz uzywaja przedszkolaki.

 6. Artur pisze:

  Panie Radny Karpienia szacun w imieniu mieszkancow ale możnabyło zaprotestować wcześniej. Zamówienie i realizacja trwają trochę. Z drugiej strony andruk przyzwyczaił się przez tyle lat że olewa to co myślała Rada. Robił swoje o dobrzacy podnosili rączki. Dziś kiedy nastali nowi radni opozycji sytuacja się zmienia. Panie Radny Karpienia lepiej późno niż wcale. Pozdrowienia.

 7. Jola pisze:

  mam zawsze coś nie pasuje. Albo za drogie albo za tanie. są jakie są i trzeba się z tego cieszyć.

 8. Asia pisze:

  A były negocjacje w 4 oczy czy ,oczy w oczy?

 9. Ksiegowy pisze:

  Typowe dla Joli myślenie. Nieważne czy były negocjacje czy są czyste ręce Czy były inne tańsze oferty. . Ważne że są przystanki. Sama cena tego cuda to powód do sprawdzenia przetargu i to dokładnie.

 10. Coś pisze:

  Wy się lepiej zajmijcie radnym który pracuje w fundacji która dostała lokal od miasta.

 11. Gość. pisze:

  Trzeba być chorym na umyśle żeby zaakceptować taki kosztorys. Te wiaty nie są warte więcej niż 5 tysięcy każda.!!! A dobrze ktoś to wszystko rozegrał. Mały przedsiębiorca więcej by za to nie policzyłem.

 12. Mariusz pisze:

  Jeden dostał kamienice, drugi zaraz dostanie działkę.

 13. gość pisze:

  żeby takie bzdety wypisywać trzeba znać się trochę na cenach konstrukcji robociźnie
  starsza pani na przystanku komentuje cenę żenada , pietruszki może komentować

 14. WoDa45 pisze:

  Sami fachowcy od kosztorysowania robót budowlano instalacyjnych. Powinni wam zrobic budy z blachy falistej ocynkowanej. Byłoby tanio i paskudnie. Tak jak lubicie.

 15. Nie z urzędu pisze:

  Gość to chyba głos z urzędu 🙂 nie obrażajcie babć. One dobrze wyceniają swoje produkty.

 16. J. M pisze:

  Jeśli chodzi o to pomieszczenie od miasta. Wygląda na to że to jest ten pan co tak krytykował prezia a teraz to wychwaLa pod niebiosa. A jaki cichy na radzie, zawsze mówił nie na temat a teraz siedzi cicho.

 17. Krzysio pisze:

  O kogo chodzi i co z ta kamienica? Radny dostał ? Na co? Po co radnemu kamienica?

 18. Jan pisze:

  Na działalność. Dostał i został uciszony.

 19. Jan pisze:

  I jeszcze jedno, lokal a nie kamienicę

 20. Krzysio pisze:

  Który radny?

 21. Mario pisze:

  Korupcja ktos wziol w lape a teraz za to beknie he he sprawdzcie dokumentacje winni SA w okienku Tu podpisac zlapac I ukarac zlodziei te wiaty to jak PSU z du… Wyjete zadnej ochrony ani z boku ani z przodu przed wiatrem czy deszczem zrobione po tanioszce widac golym okiem Banda zlodziei korony polskiej …..

 22. W. Mar pisze:

  Czy to prawda że to Radny G otrzymał lokal od miasta? Tłumaczyłoby to jego zmianę tonu na komisjach. Już mu nie przeszkadzają występy gołych chłopaków na galach bokserskich? Czyli teraz nie zarzuci nic prezydentowi?

 23. Michal pisze:

  Przecież G to lawirant, on jeszcze nie wie gdzie jego przystań i do kogo się przykleić.

 24. marc pisze:

  Dziś prezydent na sesji powiedział ze to nie prawda ze przystanki są takie drogie. Sprawdzajcie lepiej informacje portaliku.

 25. Fran pisze:

  Kosztorys na stronie a on mówi że cena mniejsza. Może był po działce.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015