Rafał Żytyniec dyrektorem Muzeum Historycznego w Ełku

Muzeum Historyczne w Ełku ma nowego dyrektora. Na to stanowisko do końca stycznia 2024 roku powołany został dr Rafał Żytyniec. Pracę na nowym stanowisku zacznie wraz z początkiem lutego.

 

Nowo powołany dyrektor od 5 września ubiegłego roku pełnił dyrektorskie obowiązki po tym, jak jego poprzednik Kazimierz Bogusz objął nowe stanowisko w Muzeum Zamkowym w Malborku. W toku procedury konkursowej dr Żytyniec przedstawił wizje i koncepcję MHE na najbliższe lata. Dodatkowo na jego korzyść przemawiał fakt, że przez ostatnie miesiące dał się poznać jako sprawny organizator i zarządca.

 

Notka biograficzna: Dr Rafał Żytyniec ur. w 1976 r., dr, kulturoznawca, ukończył studia na Wydziale Nauk o Kulturze Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Wydziale Językoznawstwa i Kulturoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji z siedzibą w Germersheim. W latach 2005-2006 adiunkt i sekretarz naukowy w Instytucie Zachodnim w Poznaniu, w latach 2006-2011 pracownik naukowy Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie, od 2012 r. adiunkt Działu Historycznego Muzeum Historycznego w Ełku.

 

Zainteresowania badawcze: historia literatury i kultury Prus Wschodnich ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Warmii i Mazur, historia i współczesność polsko-niemieckich stosunków kulturowych, porównawcze aspekty niemieckiej i polskiej kultury pamięci, druga wojna światowa w pamięci zbiorowej Polaków i Niemców.

 

tt

Fot.: UM Ełku

4 odpowiedzi na “Rafał Żytyniec dyrektorem Muzeum Historycznego w Ełku”

 1. DZIADEK OFICER L W P W REZERWIE pisze:

  GRATULUJĘ NOMINACJI ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW DZIADEK ANDRZEJ TROJGA WNUCZĄT

 2. Obserwator 1 pisze:

  Pan dyrektor ma rzeczywiście imponujące wykształcenie i chyba duże doświadczenie. Mam wrażenie, że będzie miał jednak spore trudności z zainteresowaniem mieszkańców
  „historią regionu ??. Jestem naprawdę ciekawy komu będzie służyło to muzeum. Mnie bardziej interesuje muzeum kolejnictwa i kolejka wąskotorowa-co tam słychać ?

 3. dor pisze:

  Bez komentarza

 4. historyk amator pisze:

  właściwy człowiek na właściwym miejscu

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015