Ranny koziołek przy drodze – dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy zwierzę trafiło do specjalistycznego ośrodka

Dzikie zwierzęta bywają nieprzewidywalne, dlatego ich obecność na drodze zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem dla kierowców, ale również dla nich samych. Dlatego gdy ełccy policjanci dostali zgłoszenie o niebezpiecznej obecności zwierzęcia przy drodze, nie zwlekali z reakcją. Okazało się, że zwierzę było ranne, cierpiało i potrzebowało pomocy. Nieoceniona w tym przypadku okazała się ta, zaoferowana przez przejeżdżającego przypadkowo tą samą drogą kierowcy – lekarza weterynarii. Widząc, że zwierzę wymaga natychmiastowego leczenia, zaopiekował się nim i przewiózł do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji.

Policjanci z Ełku dostali w środę (17.02.2021r.) zgłoszenie, że przy drodze znajduje się ranne zwierzę. Funkcjonariusze, którzy przyjechali we wskazane miejsce, dostrzegli stojącego na poboczu koziołka. Zwierzę miało problemy z samodzielnym utrzymaniem się na nogach, było wyraźnie przestraszone i zdezorientowane. Koziołek prawdopodobnie został ranny w wyniku zdarzenia drogowego. Na szczęście szybko znalazła się kompetentna pomoc.

Tą samą drogą przejeżdżał akurat lekarz weterynarii, który zainteresował się zauważoną sytuacją. Lekarz bezinteresownie zaoferował policjantom swoją pomoc. Poświęcił swój czas w walce o życie zwierzęcia i od razu przewiózł je do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Tam koziołek został poddany profesjonalnemu leczeniu, aby mógł wrócić do swojego naturalnego środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 + = 13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

89 − 81 =

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015