Reakcja ełczanek pomogła zagubionym seniorkom

Policjanci pomogli dwóm zagubionym w Ełku, starszym kobietom. Wcześniej uwagę na nie zwrócili ełczanie. Zaniepokoił ich fakt, że kobiety ubrane były nieodpowiednio do pogody.

 

– Policjanci dwukrotnie interweniowali wobec starszych pań, które poruszały się po mieście ubrane nieadekwatnie do panujących warunków pogodowych – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W pierwszej sytuacji zaniepokojona kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy z informacją, że spotkała na chodniku starszą osobę, która nie może znaleźć drogi do domu. W rozmowie z policjantami seniorka nie potrafiła powiedzieć gdzie mieszka, wypowiadała się nielogicznie i nieracjonalnie. Nie umiała także wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

 

Policjanci z cząstkowych informacji ustalili nazwisko i adres kobiety. O zdarzeniu poinformowana została opiekunka 83-latki, której przekazano seniorkę.

 

– Kolejną interwencję również zgłosił przechodzień – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Policjanci zastali zdezorientowaną, ubraną w kapcie i lekką odzież starszą kobietę. Z nią również kontakt był utrudniony. Dzięki swoim staraniom policjanci ustalili tożsamość kobiety. Okazało się, że 71-latka wykorzystała chwilową nieuwagę syna i bez jego wiedzy wyszła z domu. Na szczęście ta historia także miała szczęśliwy finał. Brak reakcji świadków, w takich sytuacjach, mógłbym skończyć się dla kobiet tragicznie.

 

Oficer prasowa ełckiej KPP apeluje, by w sezonie jesienno-zimowym zwracać szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, potrzebujące pomocy. Przez trudne warunki atmosferyczne mogą być narażone na wychłodzenie. Starsze osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie, zabłądzić i znacznie się oddalić. Każdy sygnał przekazany pod numerem alarmowy 112 zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.

 

Źródło: KPP Ełk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 + 6 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

57 − 50 =

Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Powiat Ełcki Młodzież ratuje życie
Szkolny Klub Ratownika „Cor” zorganizował Międzyszkolny Konkurs...
Powiat Ełcki ,,Cooltura Słowa”
,,Cooltura Słowa” to hasło tegorocznej kampanii ,,Przemocy STOP....
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015