Reakcja ełczanek pomogła zagubionym seniorkom

Policjanci pomogli dwóm zagubionym w Ełku, starszym kobietom. Wcześniej uwagę na nie zwrócili ełczanie. Zaniepokoił ich fakt, że kobiety ubrane były nieodpowiednio do pogody.

 

– Policjanci dwukrotnie interweniowali wobec starszych pań, które poruszały się po mieście ubrane nieadekwatnie do panujących warunków pogodowych – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W pierwszej sytuacji zaniepokojona kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy z informacją, że spotkała na chodniku starszą osobę, która nie może znaleźć drogi do domu. W rozmowie z policjantami seniorka nie potrafiła powiedzieć gdzie mieszka, wypowiadała się nielogicznie i nieracjonalnie. Nie umiała także wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

 

Policjanci z cząstkowych informacji ustalili nazwisko i adres kobiety. O zdarzeniu poinformowana została opiekunka 83-latki, której przekazano seniorkę.

 

– Kolejną interwencję również zgłosił przechodzień – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Policjanci zastali zdezorientowaną, ubraną w kapcie i lekką odzież starszą kobietę. Z nią również kontakt był utrudniony. Dzięki swoim staraniom policjanci ustalili tożsamość kobiety. Okazało się, że 71-latka wykorzystała chwilową nieuwagę syna i bez jego wiedzy wyszła z domu. Na szczęście ta historia także miała szczęśliwy finał. Brak reakcji świadków, w takich sytuacjach, mógłbym skończyć się dla kobiet tragicznie.

 

Oficer prasowa ełckiej KPP apeluje, by w sezonie jesienno-zimowym zwracać szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, potrzebujące pomocy. Przez trudne warunki atmosferyczne mogą być narażone na wychłodzenie. Starsze osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie, zabłądzić i znacznie się oddalić. Każdy sygnał przekazany pod numerem alarmowy 112 zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.

 

Źródło: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Nietypowy Mikołajkowy Autobus Radia 5
Jak co roku Starostwo Powiatowe w Ełku uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (5/6)
Przedostatnią inwestycją, która została zrealizowana w bieżącym...
Powiat Ełcki Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Konkurs fotograficzny „Rower i ja”. Z obiektywem na rowerze...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015