Reakcja ełczanki uratowała mężczyznę przed wychłodzeniem

Dzięki informacji od zaniepokojonej mieszkanki Ełku, policjanci pomogli mężczyźnie, który pijany nocą leżał przy rzece. Kobieta nie zostawiła go samego i zadzwoniła pod numer alarmowy. Mężczyzna był wyziębiony i trząsł się z zimna. Policjanci przypominają: Nie bądźmy obojętni wobec osób zagrożonych wychłodzeniem. Jeden telefon może uratować komuś życie.

 

– Dzięki odpowiedniej informacji od mieszkanki miasta policjanci pomogli mężczyźnie, którą nocą pijany leżał na ławce w okolicach rzeki – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Młoda kobieta nie przeszła obok niego bez zainteresowania i zadzwoniła pod numer alarmowy, prosząc o interwencję. Leżący mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Policjantom przyznał, że jest mu bardzo zimno i trudno mu poruszać się o własnych siłach.

 

Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że 30-latek jest teraz w trudnej sytuacji życiowej i aktualnie jest bezdomny. Po badaniach lekarskich policjanci przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. Po doraźnej pomocy 30-latek został poinformowany o noclegowniach i miejscach, w których może znaleźć pomoc i wsparcie.

 

To kolejny przypadek, kiedy dzięki reakcji mieszkańców i działaniu policjantów uratowane zostało ludzkie życie i zdrowie.

 

– Gdy jesteśmy świadkami podobnych sytuacji zadzwońmy pod numer alarmowy 112 – apeluje st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Służby na pewno pomogą i żaden telefon nie zostanie bez reakcji. To nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

 

Źródło: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015