Reakcja mieszkańca – pomoc policjantów

Dzięki informacji od zaniepokojonej mieszkanki policjanci pomogli mężczyźnie, który pijany siedział nocą na chodniku. Kobieta zapytała go, czy nie potrzebuje pomocy medycznej. Mężczyzna odmówił, jednak ona nie chciała zostawić go samego w takim stanie i zdzwoniła pod numer alarmowy.

 

– 40-latek był nietrzeźwy – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna znalazł się w trudnej sytuacji i jest bezdomny. Po badaniach lekarskich policjanci przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. Po doraźnej pomocy 40-latek uzyskał informacje o noclegowniach i miejscach, w których może znaleźć pomoc i wsparcie. To kolejny przypadek, kiedy dzięki reakcji mieszkańców i działaniu policjantów uratowane zostało ludzkie życie i zdrowie.

 

Podobne sytuacje nasilają się w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmieniają się warunki pogodowe i spada temperatura powietrza. Dlatego policjanci niezmiennie apelują, aby nie być obojętnym na krzywdę ludzką i reagować w sytuacjach, kiedy potrzebna jest pomoc. Wystarczy jeden telefon, aby zapobiec sytuacjom zagrażającym życiu lub zdrowiu innych.

 

Źródło: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015