Remont mieszkania pod choinkę? Ełczanie potrafią!

„Serce dla domu” – ruszyła pierwsza edycja akcji realizowanej przez Fundację Wolontariacki Ośrodek Wsparcia. Dobre z serc ełczan trafi do jednej z rodzin potrzebujących wsparcia. Dołączyć może każdy.

 

– Zbieramy fundusze, szukamy fachowców i remontujemy najbardziej potrzebną część mieszkania potrzebującej ełckiej rodzinie – mówi Patrycja Łapińska, prezes fundacji i pomysłodawczyni akcji. – O tym, która rodzina otrzyma wsparcie, zadecydowaliśmy po wcześniejszych konsultacjach z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zależało nam na tym, by pomoc trafiła do osób, które dobrze ją wykorzystają.

 

Rodzina, która otrzyma pomoc, to dwoje dorosłych i 10-letnie dziecko. Mieszka w małym mieszkaniu komunalnym, w którym konieczne jest przeprowadzenie remontu łazienki. Pani Magdalena jest dobrą gospodynią, ale jako osobą głuchoniema nie ma możliwości podjęcia pracy. Obecnie jest na rencie. Pan Robert ma pracę dorywczą i pomaga żonie w wychowaniu syna.

 

– Zdecydowaliśmy się na całkowity remont łazienki, bo jest w najgorszym stanie, a stanowi najważniejsze pomieszczenie i jest najczęściej użytkowana – mówi Patrycja Łapińska. – Trzeba tam wymienić hydraulikę i wyposażenie łazienki: wannę, umywalkę, WC oraz pralkę. Planujemy też wymienić grzejnik i położyć płytki. W remoncie i porządkach wolontariuszom będzie pomagał Pan Robert. Jeżeli starczy nam funduszy, postaramy się odmalować mieszkanie. Marzy nam się też żeby, żeby synek dostał kawałek swojego pokoju z biurkiem i łóżkiem, gdzie będzie mógł zaprosić kolegów i w spokoju odrobić lekcje.

 

Swoje serce dla domu ełckiej rodziny może otworzyć każdy. Mając fach w rękach i znając się na remontach, hydraulice i malowaniu – można zgłosić się do WOW i zaoferować swoją pomoc. Można też wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji:

 

Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia

Konto 47 1750 0012 0000 0000 3163 2994 Raiffeisen Bank Polska S.A.

tytułem: SERCE DLA DOMU

 

Szczegółowe i bieżące informacje dotyczące akcji dostępne są w mediach społecznościowych, na profilu Serce dla domu.

 

em

Jedna odpowiedź do “Remont mieszkania pod choinkę? Ełczanie potrafią!”

  1. wiesiek pisze:

    witam mogl bym wykonac remat lazienki

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015