Rodzina straciła wszystko w pożarze. Potrzebna pomoc.

W trudnej sytuacji życiowej znalazła się rodzina z Mostołt. W sobotę 24 sierpnia spłonął dom, w którym mieszkała mama z czwórką dzieci – 7-letnią córką i synami w wieku 4, 11 i 15 lat.

 

– Potrzebna jest pomoc – z apelem o wsparcie dla rodziny zwróciła się do naszej redakcji Ola Kolendo. – Potrzebne jest wszystko: ubrania dla dzieci, ubrania dla mamy, obuwie dla mamy i dzieci, rzeczy do codziennego użytku. Potrzebne są m.in. ręczniki, garnki, talerze, koce, meble i przybory szkolne. Jeśli ktoś ma coś do oddania, to proszę o pomoc. Jeśli ktoś ma rzeczy, które mogą przydać się rodzinie, to chętnie je przygarniemy.

 

Dzieciom w wieku szkolnym potrzebne będą też przybory i akcesoria potrzebne, by po wakacjach rozpocząć naukę: tornistry, zeszyty, artykuły papiernicze i piśmiennicze – wszystko, czego potrzebują uczniowie do pracy na zajęciach i w domu. Zbliża się jesień, potrzebne więc będą ciepłe ubrania i buty dla całej rodziny.

 

Dziewczynka ma 7 lat. Nosi obuwie w rozmiarze 33 oraz ubrania 128 i większe. Najmłodszy z chłopców, 4-latek, potrzebuje butów w rozmiarze 27 i ubrań 116 i większych. Rozmiar butów dla 11-latka to 39-40, a ubrań 170 i większych, a 15-latek nosi buty w rozmiarze 45 i ubrania 180 i większe. Mamie potrzebne są buty w rozmiarze 39/40, a ubrania – s/m, wzrost 170.

 

– Jeśli ktoś ma chęć udzielenia rodzinie wsparcia, zachęcam do kontaktu pod nr tel. 504483950 – mówi Ola Kolendo. – Chętnie udzielimy informacji o aktualnych potrzebach rodziny i umówimy się na przekazanie darów.
Zgłoszenie o płonącym w Mostołtach domu, ełccy strażacy odebrali w sobotę 24 sierpnia po godz. 17. W chwili, gdy przybyli na miejsce pożaru, paliło się już piętro i poddasze.

 

– Kłęby czarnego dymu widoczne były aż z kilku kilometrów – relacjonują strażacy. – W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce, pożar objął całą część poddasza wraz z pierwszym piętrem. Działania gaśnicze prowadzone były z zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Na miejsce zostało zadysponowane Pogotowie Energetyczne. Mieszkańcy domu opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. Podczas działań gaśniczych z budynku wyniesione zostały dwie butle z gazem propan-butan.

 

Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Ełk, Pogotowie Energetyczne oraz OSP KSRG Nowa Wieś Ełcka. Udało się zapobiec całkowitemu spaleniu budynku, jednak nie nadaje się do zamieszkania, a jego lokatorzy – matka z czwórką dzieci straciła cały dobytek.

 

tt
Fot.: Ratownictwo Powiatu Ełckiego/Arek Waszkiewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015