Rondo im. Józefa Rejewskiego

Na dzisiejszej Sesji Rady Miasta Ełku oficjalnie nadano nazwę rondu przy ul. 11. Listopada w Ełku. im. dr Józefa Rejewskiego

 

Pomysłodawcą projektu uchwały w sprawie nadania nazwy rondu był radny Robert Klimowicz. Formalny wniosek złożyła grupa radnych: Robert Klimowicz, Ada Lewandowska, Michał Tyszkiewicz, Nikodem Kemicer, Piotr Karpienia.

 

Józef Rejewski był wieloletnim, aktywnym samorządowcem. Po zmianach ustrojowych, po wyborach w 1990 roku został pierwszym przewodniczącym Rady Miasta Ełku. Później funkcję tę sprawował również w III kadencji. Był jednym z tych, którzy zbudowali samorząd w Ełku. W Radzie Miasta zasiadał nieprzerwanie od 1990 roku do końca 2004 roku.
Był również cenionym lekarzem chirurgiem. W 1965 roku został kierownikiem Powiatowej Przychodni Obwodowej. W 1972 roku objął stanowisko zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgicznego szpitala miejskiego w Ełku, natomiast dwa lata później – kierownika Poradni Chirurgicznej. Niedługo potem pełnił obowiązki dyrektora ZOZ w Ełku. W 1989 roku wrócił do pracy na Oddział Chirurgii, gdzie zajmował stanowisko ordynatora.

 

Widząc również wyraźną potrzebę zmian w ełckiej służbie zdrowia, aktywnie wspierał inicjatywę budowy nowego szpitala miejskiego na os. Jeziorna.

Doktor Józef Rejewski zmarł 24 czerwca 2018 roku w wieku 83 lat.

Jedna odpowiedź do “Rondo im. Józefa Rejewskiego”

  1. Anonim pisze:

    Wszystko fajnie tylko kto tych nazw używa, tylko urząd miasta. A skoro UM to jak Ełk jest tak zadłużony to zrezygnujcie z balonów, fajerwerków przytupajek w 2020 roku, ełczanie to zrozumieją.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015