Rondo im. Rejewskiego, czy Adamowicza?

Rondo przy ul. 11. Listopada w Ełku, żegnające kierowców wyjeżdżających z miasta m.in. w kierunku Olsztyna, cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem ełczan i ich przedstawicieli w Radzie Miasta. To jedno z bezimiennych miejsc w ełckiej przestrzeni, które może być wykorzystane do upamiętnienia osób zasłużonych dla miasta i jego mieszkańców. Padłą propozycja, by wspomniane rondo poświęcić dr. Józefowi Rejewskiemu.

 

– Był jednym z tych, którzy budowali samorząd w Ełku – propozycję nadania rondu im. dr. Józefa Rejewskiego w imieniu klubu radnych Dobro Wspólne uzasadnia Piotr Karpienia. – W Radzie Miasta Ełku zasiadał nieprzerwanie od 1990 do końca 2004 roku.

 

Rejewski był w Ełku również cenionym lekarzem. W 1972 roku objął stanowisko zastępcy ordynatora oddziału chirurgicznego szpitala Miejskiego w Ełku, dwa lata później kierownika poradni chirurgicznej, a po powrocie na oddział w 1997 roku – ordynatora.

 

Propozycja ełckich rajców z Dobra Wspólnego jeszcze nie została przedłożona radzie, a już wzbudziła wśród samorządowców kontrowersje i pierwsze dyskusje. M.in. z tego powodu, iż wcześniej pojawiła się propozycja poświęcenia ronda pamięci zmarłego niedawno prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

Imię dla ronda to nie jedyna propozycja nazwania miejsc w ełckiej przestrzeni, jaka pojawiła się w ostatnim czasie. Jedną z poprzednich jest poświęcenie Stadionu Miejskiego pamięci Stefana Marcinkiewicza. Padła propozycja, by wszystkie zebrać wszystkie wnioski dotyczące tego, jakie imiona mogłyby miejsca, z których korzystają ełczanie i ich goście, ale ich procedowanie rozpocząć m.in. po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami Ełku.

 

em

 

Którą z propozycji nazwania ełckiego ronda wybierasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

23 odpowiedzi na “Rondo im. Rejewskiego, czy Adamowicza?”

 1. Zdzisiek pisze:

  Co nas obchodzi jakiś Adamowicz!!! Zrobili z przekręta bohatera! Żałosne!!!

 2. julek pisze:

  rondo im rejewskiego a nie adamowicza

 3. Rondo BEK pisze:

  Błędnego Ełckiego Koła

 4. Adam pisze:

  Pan Dr. REJEWSKI był wspaniałym chirurgiem.

 5. Mały Miś pisze:

  Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Reksia lub innej postaci. 100% kojarzy się pozytywnie. Każdy wjeżdżający czy wyjeżdżający lub mieszkaniec Ełku się uśmiechnie i wspomni dziecięce lata. A jak postawi się jeszcze na środku ronda figurę w odpowiedniej skali to już w ogóle będzie bajka.

 6. Jerzy który wam się zwierzy pisze:

  A ja bym nazwał to rondo rondem rybaka ponieważ jest blisko rybakówka

 7. Ełczanin pisze:

  Adamowicza nie , Rejewskiego Tak

 8. Robert pisze:

  Dwóch chirurgów powiedziało że uderzylem rękę i opuchlizna przejdzie. Po tygodniu opuchlizna nie schodzi. Idę do Pana Doktora Rejewskiego.. Jedno spojrzenie na zdjęcie i diagnoza. Ręką nie złamana a kość pęknięta gips założył i po kilku tygodniach ręką sprawna do dziś.

 9. jery pisze:

  A CO MA JAKIS ADAMOWICZ BO DLA MNIE IMYSLE ZE DLA WIELU TEZ KOJAZY SIE ON Z PRZEKRETAMI

 10. Anonim pisze:

  a co ełczan obchodzi jakis adamowicz bez przesady zeby rondo nazywac jego nazwiskiem niech gdansk sobie tak nazwie ktores rondo.swiety na pewno nie byl poza tym bylo wiele innych ciekawszych ludzi.wolalbym juz rondo pudzianowskiego i jego bilboard albo cos.bardziej zasluzony czlowiek

 11. Potawcie na nim lokomotywę! pisze:

  Może ta z wąskotorówki? I nazwać im. Kolejarzy PKP

 12. Anonim pisze:

  Rondo LGBT bo to teraz popularne

 13. Anonim pisze:

  Rondo Anny Boharewicz Richter nie musze przypominać osoby Ksiazki Korzenie Zatoka wichrow to zbiór osobowości Ełczan tam zawarte.Dodam rondo niedaleko domu św pamięci Anny jak i zatoka wichrów koło rybakówki.

 14. Jolka pisze:

  Już jeden radny zapisał się do Lgbt. Niech stoi na rondzie.

 15. Może POmnik krowy? pisze:

  Jako prastara stolica PGRów

 16. Alek pisze:

  poważnie i tylko poważnie , a może tak na wesoło ?? rondo koziołka matołka ? tudzież Jasia i Małgosi ? wiecznie tylko ta proza życia pozagrobowego !!!Na wesoło trzeba życie jest krótkie i odrobina uśmiechu nikomu nie zaszkodzi !!!!

 17. Anonim pisze:

  I ,tak nikt z naszymi głosami nie będzie się liczył…może być RYBKA

 18. Ja pisze:

  Tylko dwie propozycje narzucone odgórnie?
  Zero demokracji

  Może Jedynka bo pierwsze
  Albo Rondo Mazura
  Oko Mazura
  Rondo Kartacza i zasadzić kartofle w Koło

 19. ligiusz pisze:

  Łaskawy Prezydent i radni ogłosili by konkurs na nazwę, a potem chętni w UM by głosowali. Ale przecież oni muszą mieć 100 % władzy, gdzie durny lud będzie decydował. Świetny pomysł Rondo Rybaka. Ale i tak będzie żałobnie więc nazwą Rondo 1 Listopada

 20. Ełczanin pisze:

  Pewnie że doktora Rejewskiego

 21. Napis : pisze:

  Ełk – tu zawracaj !

 22. Mazur pisze:

  Rondo Adamowicza niech postanie w Gdańsku lub Brukseli jak go tak kochali a Ełczanie powinni upamiętnić Pana doktora Rejewskiego, który zasłużył się dla mieszkańców Ełku i okolic. Tyle temacie

 23. Anonim pisze:

  a może ks jerzego wilchelma wielkiego i cnotliwego …..

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015