Rowerzyści staną na starcie 16 sierpnia. Zmierzą się z nową trasą.

Ostatnie dni dzielą nas od jednego z większych wydarzeń sportowych w Ełku. Już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, z Placu Miejskiego wystartują uczestnicy SK bank Mazovia MTB Marathon.

 

Jako pierwsi w sektorach startowych o godz. 10.15 ustawią się zawodnicy z dystansu Hobby i ich opiekunowie. Start tej grupy zaplanowano na godz. 10.20. O godz. 11 miejsca w sektorach startowych zajmować zaczną rowerzyści, którzy zmierzą się z dystansami: Fit, Mega i Giga. Na trasę zawodów wyruszą pół godziny później. Zapisy uczestników prowadzone będą w Biurze Zawodów w godz. 8 – 11.30.

 

Zmagania rowerzystów w kalendarz ełckich wydarzeń wpisują się już od wielu lat. W tym roku zobaczymy je w nowym wydaniu.

 

– Podstawową zmianą będzie inna, niż w latach ubiegłych lokalizacja bazy zawodów. Do tej pory znajdowała się ona nad Jeziorem Ełckim – biuro zawodów na plaży miejskiej, a sektory startowe na promenadzie. Tym razem bazę zorganizujemy w nowej galerii Brama Mazur, na Placu Miejskim – mówi Cezary Zamana, organizator SK bank Mazovia MTB Marathon. – Sama trasa została znacznie zmodyfikowana w porównaniu do lat ubiegłych. Wystartujemy z Bramy Mazur i przetniemy rzekę. Trasą poprowadzoną wzdłuż torów wyjedziemy z centrum miasta i dojedziemy do obwodnicy w kierunku Osiedla Leśnego. Na wysokości Jeziorka Cichego rodzice z najmłodszymi dziećmi z dystansu Hobby rozpoczną drogę powrotną do miasta, a ta przebiegać będzie bezkolizyjnie z drogami publicznymi wzdłuż torów kolejki wąskotorowej. Tak wyglądać będzie najkrótsza trasa, licząca 9 kilometrów. Na wysokości J. Cichego, przed miejscowością Mrozy, dłuższe dystanse kierują się w prawo w kierunku okolic szkółki leśnej i Strzelnicy pomiędzy Szybą i Reglem, gdzie 30 maja Starostwo Powiatowe w Ełku w partnerstwie z Nadleśnictwem Ełk, UKS Prostki i innymi grupami rowerzystów otworzyło na stałe oznakowaną 17 kilometrową trasę MTB. Jednak całą, nowo wyznaczoną trasą pojadą jedynie uczestnicy dłuższych dystansów: Mega 55 km i Giga 80 km. Dla mniej wprawionych zawodników z dystansu Fit 30 km przygotowaliśmy łatwiejszą trasę, również z odcinkami MTB, ale o mniejszej trudności. Dotychczas trasy poprzednich edycji przeprowadzanych maratonów w skali trudności od 1 do 6 były na poziomie 3. W tym roku wzrósł on do 5.

 

SK bank Mazovia MTB Marathon to również możliwość rywalizacji najmłodszych rowerzystów. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali wyścigi MiniMini + Mazovia. Odbędą się one w trakcie zawodów głównych. Dzieci do lat 8 staną w szranki na terenie miasteczka sportowego na Placu Miejskim. Zapisy uczestników rozpoczną się o godz. 12. Odprawę techniczną dla uczestników i ich opiekunów zaplanowano na godz. 12.30, a 10 minut później zawodnicy przekroczą linię startu. Rywalizacja przebiegać będzie z podziałem na dwie kategorie rowerki biegowe i rowerki tradycyjne oraz grupy wiekowe.

 

Szczegóły dotyczące SK bank Mazovia MTB Marathon dostępne są na internetowej stronie wydarzenia.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: antoni

  Wybudujmy kładkę, ograniczmy jezioro, i dziwmy s ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Kibic

  Jeśli chodzi o hale tenisową, to zasługa Pana p ...

 • Przeżyli razem 50 lat i więcej: oj, "redaktorki, redaktorki" ...

  Przeczytajcie swoje pierwsze zdanie ... ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Janusz

  Dobry prezent za duże pieniądze ,ale szkoda ze t ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: D. W

  Wiemy ze Pani Anna juz podjęła temat osiedla pod ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015