RÓŻANIEC PUBLICZNY W EŁKU – W OBRONIE ŻYCIA

W najbliższą sobotę, 25 stycznia 2020 r. o godzinie 17.00 przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej od strony Banku Millennium odbędzie się, pierwszy w Ełku, Różaniec Publiczny w intencji przebłagalnej za grzechy aborcji w Polsce. Bp Jerzy Mazur, biskup ełcki uczestnikom „Różańca Publicznego” błogosławi i przypomina, że różaniec jest naszą bronią i tarczą przeciw złu i grzechom. „Będę łączył się z Wami z Sanktuarium w Kibeho w Rwandzie, gdzie jestem na spotkaniu z misjonarzami. Z błogosławieństwem i darem modlitwy” – bp Mazur.

 

Za przykładem innych miast, które wprowadziły w życie publiczną modlitwę różańcową taka forma działania rusza w Ełku. Inicjatywa ta wpisuje się w zachętę papieża Franciszka, by wychodzić na ulice i głosić… To również odpowiedź na propozycję Fundacji Pro Prawo do Życia, by raz w miesiącu gromadzić się wspólnie na modlitwie w przestrzeni publicznej o ratunek dla dzieci zagrożonych aborcją. Z wielu świadectw wynika, że kobiety po zobaczeniu bannerów ukazujących tragiczną prawdę o aborcji, zrezygnowały z jej popełnienia. Stąd też modlitwie w Ełku towarzyszyć będą podobne 2 bannery.

 

To wyjście na ulicę ma uwrażliwić na konieczność modlitwy w intencji nienarodzonych, jak również wypraszać u Boga przez Matkę Najświętszą łaskę opamiętania dla tych, którzy w jakikolwiek sposób planują udział w aborcji. Pragnieniem inicjatorów jest też wyproszenie łaski zmiany prawa polskiego, by chroniło życie dzieci poczętych bez żadnych wyjątków.

 

„Publiczny Różaniec” w Ełku odbywać się będzie, w każdą sobotę przed 4-tą niedzielą miesiąca. To wydarzenie objęte jest procedurą prawną wymaganą przy zgromadzeniach publicznych.

Zaproszenie do udziału oraz rozpropagowanie idei  kierowane jest do wszystkich mieszkańców Ełku i okolic.

 

źródło. www.diecezjaelk.pl

8 odpowiedzi na “RÓŻANIEC PUBLICZNY W EŁKU – W OBRONIE ŻYCIA”

 1. Antek pisze:

  A kiedy modlitwy za imprezy Darka?

 2. Mistyk pisze:

  Kto wpadł na tak popaprany pomysł? To już przestaje być śmieszne. Jak chcecie się pomodlić to do kościoła lub w zaciszu domowym, a publicznie to możecie sobie ….

 3. on pisze:

  katopatola

 4. Iwona pisze:

  Dobra inicjatywa. „ czarny marsz” nie przeszkadzał ? Popieram i rozsyłam znajomym. Gratuluję odwagi dawania świadectwa.

 5. xmen pisze:

  Pani Iwono ma pani 100% racji 🙂 pozdrawiam serdecznie 🙂

 6. on pisze:

  Świadectwa czego ?

 7. Ewa pisze:

  A jaką pomoc otrzyma kobieta, która urodzi ciężko chore dziecko, od tych wspaniałomyśnych modlących się pod publikę katolików? Kto wyciągnie do niej rękę, pomoże finansowo w leczeniu, wesprze psychicznie?

 8. on pisze:

  Modlitwa to najlepszy sposób żeby nie zrobić zupełnie nic, a mówić i twierdzić, że się komuś pomogło. Wszystkich uczestników tego różańca zapraszam do Tęczowego Domu w Ełku Caritas, do pomocy przy opiece nad dziećmi niepełnosprawnymi i kalekimi w ramach wolontariatu.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015