Rozbudowana „Piątka” oficjalnie otwarta – Pierwszy dzwonek już jutro
Galeria zdjęć

Nowych 16 sal szkolnych, 6 przedszkolnych oraz 4 oddziały żłobkowe gotowe na przyjęcie dzieci do żłobka, przedszkolaków i uczniów klas IV – VIII. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku dobiegła końca. Inwestycja rozpoczęła się w lipcu 2019 roku, a efekty prac zaprezentowane zostały w ostatni dzień tegorocznych wakacji. Najmłodsi już korzystają z zajęć adaptacyjnych, a jutro zabrzmi tu pierwszy dzwonek dla uczniów.

 

Wszystkie klasy wyposażone są m.in. w monitory interaktywne i wysokiej klasy laptopy, które umożliwiają pracę z wykorzystaniem najnowocześniejszych aplikacji wspierających proces dydaktyczny – mówi Dariusz Szumski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku.

 

Po rozbudowie ełckiej „Piątki” placówka pomieści dodatkowych 500 uczniów, 150 przedszkolaków i 100 maluchów – przybyło 16 nowych sal szkolnych, 6 przedszkolnych i 4 oddziały żłobkowe dla 100 maluchów. Dodatkowo powstała stołówka, kuchnia z zapleczem, świetlica, aula oraz toalety. Przed budynkiem zagospodarowano plac zabaw oraz miejsca parkingowe. Na rozbudowę szkoły samorząd miasta Ełku w latach 2020-2021 pozyskał łącznie ponad 8,7 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Dzisiaj chciałbym bardzo serdecznie podziękować radnym Rady Miasta Ełku za podjęcie się trudu finansowego realizacji tej inwestycji i radnym poprzedniej kadencji za podjęcie decyzji i przygotowanie projektu – mówił przy okazji uroczystego otwarcia rozbudowanej szkoły prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. – Chciałbym też podziękować naszym parlamentarzystom, którzy zabiegali o wsparcie finansowe dla tej inwestycji i społeczności Szkoły Podstawowej nr 5, przedszkola i żłobka. To stąd wyszedł impuls, od Rady Rodziców. To jest odpowiedź na postulaty rodziców i potrzeby rozwijającego się miasta.

 

Na utworzenie 100 nowych miejsc żłobkowych, a tym samym zwiększenie aktywności zawodowej rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci jako miasto pozyskaliśmy ponad 3,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz ponad 800 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z programu „MALUCH + 2021”. Inwestycja była realizowana w oparciu o analizy aktualnej ilości uczniów oraz analizy demograficzne wskazujące, ile dzieci w przyszłości będzie uczyło się w tej szkole. Wzięto także pod uwagę wskaźniki rozwojowe w zakresie budowy budynków mieszkalnych na os. Jeziorna, ponieważ wraz z budową nowych mieszkań deweloperskich zwiększa się liczba mieszkańców tego osiedla.

Galeria

5 odpowiedzi na “Rozbudowana „Piątka” oficjalnie otwarta – Pierwszy dzwonek już jutro”

 1. z Ełku pisze:

  Za krótka wstęga do przecięcia przez tylu „ojców i matek” sukcesu.

 2. Anonim pisze:

  a gdzie maseczki?

 3. Belfer pisze:

  Piękna szkoła. Oby jak najdalej on pisowskich nauk Czarnka.

 4. Anonim pisze:

  Ale szatni brak

 5. Nauczyciel. pisze:

  Wszystko byłoby dobrze gdyby pisiory mówili na temat a nie ogłaszali swoje wątpliwe sukcesy.

Powiat Ełcki Wnieś swoje uwagi i propozycje
Konsultacje społeczne do „Programu Współpracy samorządu...
Powiat Ełcki Zmiana siedziby punktu nieodpłatnej pomocy prawnej
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Ełku zmienia swoją siedzibę....
Powiat Ełcki Święto edukacji
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, połączone z jubileuszem...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Pracownikom Oświaty...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015