Rozpoczęło się kolędowanie w Ełckim Centrum Kultury

 

To już 22. wspólne kolędowanie ełczan. O to, by w bożonarodzeniowy okres wejść w odpowiednim nastroju, co roku dbają przedstawiciele lokalnej sceny muzycznej. W tym roku w Ełckim Centrum Kultury kolędujemy pod hasłem „Miasto czeka na cud”.

 

– Każdy z nas codziennie od rana wyczekuje jakiegoś cudu – mówi Ewa Awramik, współautorka koncertu. – Wspólnie z Marcinem Pyciakiem i grupą muzyków zapraszamy ełczan do wspólnego oczekiwania na cud Bożego Narodzenia.

 

Kolędowanie w Ełckim Centrum Kultury ma już ponad 20-letnią tradycję. W ciągu tych lat mieliśmy okazję wysłuchać kolęd i świątecznych piosenek w oryginalnych, ciekawy i czasem zaskakujących aranżacjach.

 

– Również w tym roku postanowiliśmy ełczan nieco zaskoczyć i przygotowaliśmy znaną wszystkim kolędę w zupełnie nowej aranżacji – zapowiada Ewa Awramik. – Oprócz niej pojawią się nowe teksty, nowe aranżacje naszych dotychczasowych przebojów, nowe twarze, nowe głosy i dobra energia, która mamy nadzieję zarazić publiczność.

 

Premiera tegorocznego kolędowania w Ełckim Centrum Kultury odbyła się w niedzielę 22 grudnia. Kolejne koncerty zaplanowano na: 22, 23, 27 i 28 grudnia. Wszystkie rozpoczynać się będą o godz. 19.

 

– Każdą prezentację przeżywany tak samo i każda niesie nas z publicznością – mówi Ewa Awramik. – Termin spotkania i kolędowania z nami nie ma więc znaczenia. Każdy z nich jest dobrą okazją do wysłuchania tekstów napisanych przez Marcina Pyciaka, wykonanych przez wspaniałych wokalistów, wśród wspaniałej scenerii i w oprawie wizualizacji przygotowanej przez Marka Deca. Na efekt końcowy wspólnie z całą grupą pracowaliśmy od listopada. Znacznie wcześniej rozpoczął się proces planowania koncertu, tworzenia tekstów, doboru repertuaru i budowania zespołu.

 

Po zakończeniu koncertów na ełckiej scenie, kolędnicy odwiedzą: Kalinowo, Pisanicę, Stare Juchy i Straduny. W planach jest również kolędowanie w Wydminach. W tegorocznym Koncercie Świątecznym występują: Ewa Awramik, Klaudia Mużyło, Estera Ławrukajtis, Wiktoria Ginter, Marta Murzyn, Julia Kruszewska, Patrycja Januszkiewicz, Marcin Pyciak, Wojtek Wrona, Piotr Mikulski, Paweł Głowicki, Paweł Borzeński, Kacper Kasprzak, Karol Kiryłło i Piotr Wilczyński.

 

em

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Nowy klip z cyklu „Bezpieczny Ełk” już po premierze: ruska gwara?

  Dlaczego młodzi ełczanie nie mówią czysto po p ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: ligiusz

  Panie Andrukiwicz chodzic można wszędzie, a na M ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Darek NWE

  Do Janusza. W całej gminie są tysiące tragiczny ...

 • Nowe miejsca parkingowe przy ul. Wielkanocnej w Ełku. Będą kolejne?: Widzetenparkingcodziennie

  Nie ma możliwości, żeby zaparkowało tam 10 aut ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Sad

  Za 11 mln czyli koszt tej chorej kładki możnaby ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015