ROZPOCZNIJ WAKACJE HARDCOROWO – RUNNMAGEDON EŁK

W najbliższy weekend, w mazurskich okolicznościach przyrody będzie można sprawdzić się w największym europejskim cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami. Na ponad 2 tysiące śmiałków czekają dziesiątki specjalnie przygotowanych przeszkód – ściany, bagna, zasieki, Indiana XXL czy Lodowa. Będzie dużo wody, plaża, ruiny Zamku Krzyżackiego  i… ogromna dawka adrenaliny. Na najmłodszych uczestników czeka Runmageddon Kids. A dla tych, którzy chcą dopingować startujących, organizatorzy przygotują specjalną strefę kibica. Runmageddon Ełk to łącznie 18 km tras, ponad 90 przeszkód, nieskończona ilość pozytywnej energii i niezapomnianych emocji.

 

 

Najbliższy weekend (23 – 25 czerwca br.) to idealny początek wyjątkowych wakacji 2017. Można je rozpocząć właśnie na Mazurach, w Ełku w towarzystwie kilku tysięcy osób na plaży miejskiej. Czeka tam nie tylko tradycyjne leżakowanie i lenistwo, lecz również solidny sprawdzian swoich fizycznych i psychicznych możliwości. Dla jednych będzie to pierwsza tego typu ekstremalna przygoda, dla większości kolejny sprawdzian swoich sił i oderwania od codzienności.

 

Runmageddon Ełk 2017 to ponad 2 tysiące startujących, dwa biegi: REKRUT (6 km i 30+ przeszkód) oraz CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) a także specjalnie przygotowana trasa dla najmłodszych – Runmageddon Kids (4-11 lat, 1 km i ok. 10 przeszkód).

 

– Przygotowaliśmy sporo ekstremalnych przeszkód i niespodzianek dla naszych uczestników, zarówno starszych, jak i najmłodszych. Na pewno łatwo nie będzie. Jednak w takich okolicznościach przyrody – z jakimi spotykamy się w mazurskim Ełku– jesteśmy przekonani, że każdy kilometr, każda przeszkoda będzie nie tylko wymagającym fizycznie wyzwaniem, ale niezapomnianym czasem. W Ełku uczestnicy będą mieli do pokonania sporo wodnych przeszkód, bo woda, jezioro jest charakterystyczne dla tego miejsca. – mówi Jarek Bieniecki, prezes Runmageddon.

 

W dwóch biegach REKRUT i CLASSIC będzie do pokonania łącznie ok. 80 przeszkód. Po raz kolejny Runmageddon w Ełku wyróżni 600 m przeprawa kajakowa, będąca jedną z przeszkód na trasie i element historyczny w postaci ruin Zamku Krzyżackiego. Po drodze uczestnicy będą mieli do pokonania takie przeszkody jak Ukośna, Trzy ściany, Harfę na 3 rurach, kąpiel Błotną i Lodową, kilkumetrową rurę Fireman, Zjeżdżalnię, Helikopter i wiele innych… bo nie są to wszystkie wymienione, przewidziane atrakcje.

 

Na najmłodszych czeka z kolei Runmageddon Kids. Dzieci oprócz jednokilometrowej trasy będą miały do pokonania ok. 10 różnorodnych przeszkód w postaci tunelów, opon, ścianek, równoważni, dziur czy Mini Indiany.

 

Podczas Runmageddonu będzie dostępna także rozbudowana strefa kibica z wieloma atrakcjami i gastronomią. Będą między innymi: namiot PitBulla, strefa Renaulta, strefa challenge Haier, punkt DKMS, dmuchańce dla dzieci, food trucki i wiele innych.

 

– Runmageddon w Ełku to wydarzenie dla wszystkich (bez względu na wiek i status), którzy uwielbiają wyzwania i chcą przy tym zaznać mnóstwo wspaniałych emocji. Miasto Ełk po raz kolejny podjęło współpracę z Runmageddonem, by wszyscy ełczanie mogli poznać smak ekstremalnej przygody. A aktywni ludzie z całej Polski oraz zagranicy mogli podziwiać w nietypowych okolicznościach uroki Ełku i Mazur. Tyle przeszkód wodnych, jakie czekają na uczestników, nie ma w żadnej edycji Runmageddonu. Ale jak mogłoby być inaczej – początek wakacji, słońce i ełckie jezioro. Spotykamy się razem na starcie, trasie i mecie w najbliższy weekend– skomentował Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Miasta Ełk.

 

Partnerem strategicznym imprezy jest Miasto Ełk, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku, a  wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Miasta Ełk.

 

Przydatne informacje:

Zapisy internetowe (www.runmageddon.pl/zapisy) trwają do 22 czerwca (czwartek) do godz. 15.00.

Zapisy w Biurze Zawodów będą możliwe od piątku 16.00-21.00, w sobotę 7.00-20.00 oraz w niedzielę 7.00-17.00.

Pakiety startowe będą do odbioru od 23 czerwca (piątek) od godz. 16.00 w Biurze Zawodów przy plaży miejskiej w Ełku.

 

Starty:

REKRUT w sobotę od 8.40 do 11.20 (serie co ok. 20 min.).

CLASSIC w niedzielę od 8.40 do 10.40 (serie co ok. 20 min.).

Kids w wieku 4-7 lat od 10:15 do 13.15 (serie co godzinę, sobota i niedziela), dla dzieci w wieku 8-10 lat od 10.45 do 13.45 (serie co godzinę, sobota i niedziela).

 

W tym miejscu można zapoznać się z planem imprezy:

https://www.runmageddon.pl/aktualnosci/pakiet-informacji-na-runmageddon-w-elku

Szczegółowy opis przeszkód można znaleźć tutaj: https://www.runmageddon.pl/przeszkody

Wszystkie informacje dostępne na: runmageddon.pl

 

 

Kontakt:

Ewa Surmacz

PR Manager

Tel. +48 503 432 699

ewa.surmacz@runmageddon.pl

 

M.D

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015