Rusza Ełckie Forum Rewitalizacji

Przedstawiciele mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, policji, instytucji kultury, wspólnot mieszkaniowych, ośrodka pomocy społecznej, Powiatu Ełckiego i Urzędu Miasta Ełku weszli w skład Ełckiego Forum Rewitalizacji. Celem ich działalności jest podejmowanie różnego rodzaju inicjatyw, które mają służyć odnowie śródmieścia Ełku. Forum ma kompleksowo i aktywnie wspierać Prezydenta Ełku i samorząd lokalny w procesie rozwoju obszaru środmiejskiego.

 

Ełckie śródmieście obejmuje obszar najstarszej części miasta. To ulice: 3 Maja, Armii Krajowej, Chopina, Czarna, Dąbrowskiego, Gdańska, Gizewiusza, Kąpielowa, Konopnickiej, Kościuszki, Magazynowa, Małeckich, Mickiewicza (numery parzyste i nieparzyste od 15 do końca), Moniuszki, Nadjeziorna, Orzeszkowej, Plac Katedralny, Piłsudskiego (parzyste do nr 8 i nieparzyste), Pułaskiego (od nr 11), Roosevelta, Toruńska, Wawelska, Wojska Polskiego (do skrzyżowania z ul. Mickiewicza), Sikorskiego (numery parzyste do 18), Słowackiego, Stary Rynek, Szkolna, Świackiego „Sępa” i Żeromskiego.

 

Program Rewitalizacji Ełku na lata 2016-2023 jest kontynuacją działań służących odnowie Ełku, podejmowanych od 2004 roku przez mieszkańców, podmioty publiczne, prywatne i pozarządowe oraz samorząd miasta. W programie zidentyfikowano działania mające na celu wyprowadzenie obszaru śródmieścia ze stanu kryzysowego. Zaplanowane działania rewitalizacyjne są skoncentrowane lokalnie i zaplanowane z aktywnym udziałem mieszkańców. Program łączy inicjatywy społeczne, ekonomiczne, przestrzenne, techniczne, środowiskowe i kulturowe związane z obszarem i jego otoczeniem. Działania są zaplanowane kompleksowo i wzajemnie ze sobą powiązane.

 

tt
Fot.: UM Ełku

Jedna odpowiedź do “Rusza Ełckie Forum Rewitalizacji”

  1. Kamila pisze:

    Kabaretu ciąg dalszy. Nowy kolejny propagandowy organ. Skończy się na powołaniu.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015