Ruszyła budowa nowej plaży w Ełku - Wiadomości Fakty Wydarzenia Ełk | dm.elk.pl | Wiadomości Fakty Wydarzenia Ełk | dm.elk.pl
Ruszyła budowa nowej plaży w Ełku

Prawie 3,5 mln zł kosztować będzie I etap budowy nowej plaży w Ełku. Prace na cyplu na os. Jeziorna już ruszyły. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu „Rozwój turystyki opartej o dziedzictwo naturalne i kulturalne transgranicznych miast Ełku i Kowna”.

 

Zakres prowadzonych prac obejmie m.in.: wycinkę i karczowanie drzew, nasadzenie nowych, wykonanie plaży piaszczystej i plaży trawiastej, zbudowanie dwóch deszczochronów wraz z ławkami do siedzenia w formie zadaszonych altan parkowych o konstrukcji drewnianej.

 

Powstaną boiska do plażowej piłki siatkowej i koszykówki. Znajdzie się również miejsce dla wędkarzy. Z myślą o nich powstanie miejsc z kostki betonowej do wędkowania. Plaża będzie miała pomost na jeziorze wraz z wieżą widokową i oświetleniem i podesty natryskowe. Pojawia się też ciągi pieszo-jezdne i piesze wraz z aneksami wypoczynkowymi. Nie zabraknie parkingów i stojaków rowerowych. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec maja przyszłego roku.

 

rm
Fot.: UM Ełku

4 odpowiedzi na “Ruszyła budowa nowej plaży w Ełku”

  1. żeglarz Jim napisał(a):

    Ełk jest pięknym i zadbanym miastem. Warto było się tu przeprowadzić z Warszawy na stare lata.

  2. Lolo napisał(a):

    Nie lubię Ełku. Do zamieszkania fatalny. Pełno bezrobotnych i cyganów.

  3. Xnxx napisał(a):

    Ełk jest fajny tylko dobrej pracy brak

Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015