Ruszyła kolejna edycja akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

– Listopad to dobry czas na to, by otworzyć swoje szafy i sprawdzić, czy nie zalega w nich coś, co może dać jakiemuś dziecku dużo radości, a nam nie jest już potrzebne – mówi Patrycja Łapińska, prezes Ełckiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów „ESSA”. – Okazją do tego jest kolejna edycja naszej akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

 

Do tego, by dzielić się niepotrzebnymi zabawkami z dziećmi, które ich nie mają, wolontariusze działający przy ESSA zachęcają ełczan już od wielu lat. Co roku w drugiej połowie listopada w wielu placówkach pojawiają się specjalnie oznakowane kartony, do których można wrzucać np. zabawki, gry planszowe, książki lub materiały plastyczne i szkolne.

 

– Nie muszą to być rzeczy nowe – mówi Patrycja Łapińska. – Ważne jest, by mogły one posłużyć jeszcze komuś innemu. Wokół nas jest wiele dzieci, które potrzebują wsparcia. Dlatego zachęcamy ełczan do tego, by zajrzeli do szafek w ich domach. Z pewnością znajdą się tam przedmioty, którymi mogą się podzielić i sprawić tym samym świąteczną radość dzieciom, które nie spodziewają się u siebie wizyty św. Mikołaja. Warto przyłączyć się do naszej akcji również po to, by do przedświątecznych porządków zaangażować najmłodszych członków rodziny i przy okazji zaszczepić w nich otwartość na potrzeby innych ludzi. W ten sposób dziecko uczy się dostrzegać te potrzeby i rodzi się w nim chęć udzielania wsparcia.

 

Podarunki zebrane w ramach akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” trafią m.in. do świetlic i dzieci z rodzin zastępczych.

 

– W miarę naszych możliwości postaramy się obdarować świątecznym prezentem również dzieci, które wychowują się w swoich rodzinach, ale z powodu trudnej sytuacji finansowej św. Mikołaj ich nie odwiedza – mówi Patrycja Łapińska. – Dlatego nasze prośby do ełczan wysyłamy w dwóch kierunkach. Jednym z nich jest wspieranie akcji podarunkami. Drugi kierunek to przekazanie nam informacji o dzieciach, którym wspólnie możemy pomóc. Kontaktować się z nami można na dwa sposoby: za pośrednictwem facebookowego profilu Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia lub telefoniczne pod nr.: 692 716 413.

 

Świąteczne podarunki wrzucać można do kartonów oklejonych plakatami akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Miejsca, w których wolontariusze je ustawiają, to zaprzyjaźnione z ESSA instytucje. Wśród nich znajdują się m.in.: przedszkola, szkoły, Ełckie Centrum Kultury, urzędy, Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku, Szkoła Artystyczna, Park Wodny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Kamienica Pozarządowa przy ul. Małeckich 3.

 

– Pojawiają się nowi partnerzy akcji, więc lista tych miejsc co jakiś czas się wydłuża – mówi Patrycja Łapińska. – Warto więc mieć oczy szeroko otwarte i zwracać uwagę na to, czy właśnie nie mijamy jednego z kartonów. Każdy z nich jest pod opieką naszych wolontariuszy, którzy dbają o to, by wrzucone do niego podarunki nie zostały zniszczone.
Akcja potrwa do 15 grudnia.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: antoni

  Wybudujmy kładkę, ograniczmy jezioro, i dziwmy s ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Kibic

  Jeśli chodzi o hale tenisową, to zasługa Pana p ...

 • Przeżyli razem 50 lat i więcej: oj, "redaktorki, redaktorki" ...

  Przeczytajcie swoje pierwsze zdanie ... ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Janusz

  Dobry prezent za duże pieniądze ,ale szkoda ze t ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: D. W

  Wiemy ze Pani Anna juz podjęła temat osiedla pod ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015