Są już pierwsze umowy z projektu „Startup Heroes”

Podpisane zostały pierwsze umowy inkubacyjne w ramach projektu „Startup Heroes – platforma startowa dla nowych pomysłów”. Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacji w Parku Naukowo – Technologicznym w Ełku każdy ze startupów będzie miał możliwość aplikowania o środki finansowe w wysokości 800 tys. zł.

 

Umowy wybrane zostały do inkubacji w I cyklu projektu, którego realizacja rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa do 30 września i w którym biorą udział startupy z branży: ICT, Ekoenergetyka i Produkcja żywności. W Ełku w ramach całego projektu odbędzie się 6 półrocznych cyklów inkubacji. W każdym inkubowanych będzie po 7 start-upów.

 

Założeniem projektu jest stworzenie warunków dla rozwoju startupów i skomercjalizowanie ich pomysłów. Inkubacja to intensywna praca nad rozwojem firmy. W jej trakcie startupy będą korzystać ze specjalistycznej infrastruktury, prowadzić badania, współpracować ze specjalistami oraz zweryfikują założenia rynkowe przedsięwzięcia.

 

Uruchomiony zostanie pakiet usług eksperckich i specjalistycznych dopasowanych do specyfiki startupu i branży. Będą to m. in. usługi z zakresu prawa, ochrony patentowej i marketingu. Każdy startup będzie miał swojego menadżera, nadzorującego właściwy przebieg inkubacji.

 

tt

2 odpowiedzi na “Są już pierwsze umowy z projektu „Startup Heroes””

  1. Danka pisze:

    Obudził się PT.

  2. Wyborca pisze:

    Smutny cichy i ciemny budynek stał i stoi dalej.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015