Serce dla domu – remont mieszkania w toku

Ełczanie mają wielkie serca i pokazują to przy każdej okazji. Jedną z ostatnich jest ogłoszona pod koniec ubiegłego roku akcja Serce dla domu”. Miał być remont łazienki w mieszkaniu jednej z ełckich rodzin. Prace trwają, a w międzyczasie udało się zorganizować gwiazdkową niespodziankę i rower w prezencie dla syna, potrzebne w gospodarstwie domowym sprzęty, metamorfozę dla mamy i nową kuchnię, z której cieszy się cała rodzina.

 

Rodzina, która otrzyma pomoc, to dwoje dorosłych i 10-letnie dziecko. Mieszka w małym mieszkaniu komunalnym, w którym konieczne jest przeprowadzenie remontu łazienki. Pani Magdalena jest dobrą gospodynią, ale jako osobą głuchoniema nie ma możliwości podjęcia pracy. Obecnie jest na rencie. Pan Robert ma pracę dorywczą i pomaga żonie w wychowaniu syna.

 

– O tym, która rodzina otrzyma wsparcie, zadecydowaliśmy po wcześniejszych konsultacjach z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej – mówi Patrycja Łapińska, prezes Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia i pomysłodawczyni akcji. – Zależało nam na tym, by pomoc trafiła do osób, które dobrze ją wykorzystają.

 

Na odzew ludzi o wielkich sercach organizatorzy akcji nie musieli długo czekać. W ciągu kilku dni znaleźli się darczyńcy, którzy chętnie wsparli rodzinę materiałami niezbędnymi przy remoncie, funduszami i niespodziankami, które zaskoczyły nawet organizatorów. Jedną z nich była metamorfoza fryzury pani Magdy.

 

– Dołączyło do nas wiele osób, organizacji, szkół i instytucji – mówi Patrycja Łapińska. – Udało się nam więc zrobić paczkę, w której znalazła się żywność, kosmetyki i ubrania, a nawet lodówka, pralka i rower dla chłopca.

 

Zbliża się koniec remontu łazienki. Został zapas materiałów i środków, które można jeszcze wykorzystać i wyremontować pozostałe pomieszczenia.

 

– Na pewno będziemy chcieli jeszcze przemalować i odświeżyć całe mieszkanie – mówi Patrycja Łapińska. – Planujemy zakończyć to w lutym.

 

Akcja cieszyła się powodzeniem na tyle dużym, by organizatorzy zaczęli myśleć o jej kontynuacji. Kiedy możemy się kolejnej edycji?

 

– Trudno teraz mówić o konkretnym terminie – mówi Patrycja Łapińska. – Powodzenie akcji zależy od darczyńców i siły fachowej, która wesprze nas w pracy swoim profesjonalizmem. Na pewno powtórzymy ją jeszcze w tym roku.

 

Przez cały czas Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia prowadzi zbiórkę pieniędzy, które zasilą skarbonkę środków przeznaczonych na realizację kolejnej edycji akcji. W każdej chwili można dołączyć do grona darczyńców wpłacając datek na konto: Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia, nr konta: 47 1750 0012 0000 0000 3163 2994 Raiffeisen Bank Polska S.A., tytułem: SERCE DLA DOMU.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Zmiana dyrektora PCPR-u
Iwona Nowakowska, po dwudziestu jeden latach na stanowisku dyrektora...
Powiat Ełcki Nowe miejsce spotkań w Boguszach
Mieszkańcy Bogusz w gminie Prostki oraz odwiedzający te tereny...
Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań otwarte
W miejscowości Szarek w gminie Ełk została otwarta siłownia...
Powiat Ełcki Wystawa zdjęć w holu Starostwa Powiatowego
 Zdjęcia dokumentujące działania, które realizował partner z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015