Sesja Rady Miasta nie odbyła się. Zabrakło kworum.

Zaplanowane na dziś (30 marca) posiedzenie Rady Miasta Ełku nie odbyło się. Przybyło na nie zaledwie 9 radnych. Do prowadzenia obrad i podejmowania w ich trakcie wiążących decyzji wymagana jest liczba co najmniej 12 osób z rady. W programie miało znaleźć się m.in. przyjęcie stanowiska dotyczącego działań przedsiębiorców związanych z epidemią koronawirusa.

 

W ełckim ratuszu gotowość do pracy na rzecz wykazali dzisiaj: Włodzimierz Szelążek, Anna Wojciechowska, Adam Dobkowski, Nikodem Kemicer, Ireneusz Dzienisiewicz, Adam Bartoszewicz, Rafał Karaś, Hubert Górski i Dariusz Dracewicz.

 

– Dzisiejsze posiedzenie nie zostanie przeprowadzone skutecznie z powodu braku kworum – mówił podczas spotkania Rady Miasta Ełku jej przewodniczący Włodzimierz Szelążek. – Szanuję zdanie radnych, którzy przybyli na dzisiejszą sesję jak i tych, którzy na nią nie przyszli.

 

Przewodniczący zapewnił radnych i mieszkańców Ełku, że trwają prace nad jak najszybszym przygotowaniem i uruchomieniem systemu zdalnego prowadzenia sesji i posiedzeń poszczególnych komisji Rady Miasta Ełku.

 

– Czekamy tylko na podpis pod ustawą, która zapewne dopuści do przeprowadzania sesji online. – mówił Włodzimierz Szelążek podczas dzisiejszego spotkania w ełckim ratuszu.

 

W związku z niewystarczającą do przeprowadzenie obrad frekwencją radnych, ogłoszona została przerwa. Posiedzenie ma zostać wznowione 17 kwietnia. Przed radnymi stoi: podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych w 2020 roku; podjęcie uchwały dotyczącej ustalenia odgórnych stawek za odbiór śmieci oraz świadczenia usług odbioru i zagospodarowania odpadów, a także przyjęcie stanowiska Rady Miasta i Prezydenta Miasta w prawie działań na rzecz przedsiębiorców w związku z pandemią COVID-19 i podjęcie uchwały dotyczącej miejskiego programu opieki nad zwierzętami na rok 2020.

12 odpowiedzi na “Sesja Rady Miasta nie odbyła się. Zabrakło kworum.”

 1. Obserwator pisze:

  W tym samym czasie jeden z tych leni robił zakupy w sklepie. Nie bał się o zdrowie pani ekspedientki.

 2. Elczanin pisze:

  Wieli SZACUNEK Obecnym na sesji Radnym. Wiemy że możemy na Was liczyć. Gdyby decydowano o podwyżce diet frekwencja byłaby 100%.Juz robimy listy by nie zapomnieć w dniu wyborów. Kemicer jednak się wyłamał. Chodzą słuchy że był nakaz. DW to kompromitacja naszego miasta. Setki Elczan stoi za ladamI, w szpitalach Policji.itd.A tu „elita” się spisała. Skandal.

 3. Jery pisze:

  Strzał w kolano dobrzaków. To wasz koniec.

 4. Była radna pisze:

  Prosimy o informację czy ci radni którzy nie przyszli będą mieli wypłacona dietę. Jeżeli tak, jest to skandal.

 5. Wyborca pisze:

  Żadnej diety dla nich. Może niech portal o tym napisze

 6. Tadam pisze:

  Ełczanie powinni Wam pokazać czerwoną kartkę, jeśli ja lub ktoś inny nie przyjdzie do pracy zostaniemy zwolnieni. Codziennie lekarze, policja, ekspedientki itd ryzykują swoje i bliskich życie, a tu celowo nie przyszli bo odwlec w czasie pomoc. Żądamy by te osoby zrzekły się diety i przekazały je na pomoc Hani Poczobut z Ełku. Miejcie odwagę, jak podczas kampanii wyborczej wiedzieliście gdzie wyborców szukać a teraz wstyd…

 7. Adam pisze:

  Do Tadam. Piękny Apel ale czy zdajesz sobie sprawę do kogo apelujesz. Podpowiem Ci do dobrzaków którzy od 13 lat niszczą nasze miasto. Którzy zadłużyli to miasto na sumę 150 mln złotych.

 8. Feliks pisze:

  Ja nie rozumiem osoba pracująca w starostwie-radny miejski nie może stawić się na sesji rady miasta do pracy w tym samym budynku codziennie przychodzi- porażka.

 9. Wyborca pisze:

  Feliks, przecież wiesz ze to Przechrzta. Przechrzcie onie ufa nikt. Raz się przechrzcił, zrobi to zawsze.

 10. L pisze:

  Jeśli nie przyszli w 90%radni jednego klubu to znaczy ktoś im nie pozwolił przyjść. Oj, chyba wiemy kto to.

 11. Adam pisze:

  Przechrzta = Kałuża

 12. Przyjaciel pisze:

  A geju elcki był?

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015