Sezon na ełckich kąpieliskach tuż, tuż

Dwa kąpieliska będą funkcjonowały w tym roku w Ełku. Jedno z nich zlokalizowane jest na cyplu przy osiedlu Jeziorna, drugie w okolicach centrum miasta, przy ul. Parkowej. Tegoroczny sezon na obu z nich rozpocznie się 20 czerwca i potrwa do 1 września.

 

Miejsca, w których czynne będą w tym roku miejskie kąpieliska, wyznaczyli ełccy radni przyjmując odpowiednią uchwałę. Tego wymaga Prawo Wodne.

 

– Poza tym wymogiem prawnym warto już dziś poinformować mieszkańców naszego miasta i turystów, którzy do nas przyjadą o tym, gdzie będą mogli skorzystać z uciech wodnych – mówi Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku. – Pozostajemy przy dwóch kąpieliska. Pierwsze zlokalizowane jest na plaży przy ul. Parkowej. Drugie kąpielisko znajduje się na nowej, otwartej w ubiegłym roku plaży.

 

Z obu plaż będzie można korzystać przez cały sezon letni. Uciechom wodnym plażowicze oddadzą się tam pod czujnym okiem ratowników. Samej wodzie pod względem jej jakości przyglądać się będzie Sanepid.

 

tt

Jedna odpowiedź do “Sezon na ełckich kąpieliskach tuż, tuż”

  1. Jar pisze:

    Jeśli będzie upał i zaczną fermetowac zalegające na dnie zanieczyszczenia jak to m0iało miejsce w zeszłym roku. Sytuacja kąpielisk się zmieni.

Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań w Gminie Kalinowo
W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie siłowni...
Powiat Ełcki Otwarto miejsce spotkań w Sajzach
Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie pomostu zrealizowanego w...
Powiat Ełcki Święto Policji
W piątek, 9 sierpnia, w Ełckim Centrum Kultury odbyły się obchody...
Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015