Siódmoklasiści zorganizowali sześciolatkom zajęcia patriotyczne

„Aktywna młodzież w szkolnych klubach wolontariatu” – to hasło towarzyszyło w ostatnich tygodniach uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku. W ramach projektu realizowanego wspólnie z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli  siódmoklasiści przeprowadzili akcje społeczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

 

Działania młodych ełczan zmierzały w kierunku rozwoju wolontariatu poprzez edukację obywatelską i rozwój kompetencji społecznych: odpowiedzialności, komunikacji, pracy w grupie, empatii oraz kreatywności. Swój plan siódmoklasiści z „Czwórki” podzielili cztery inicjatywy. Pierwszą z nich było przeprowadzenie sondy ulicznej na temat porządkowania zapomnianych grobów. Kolejnym krokiem było oczyszczenie mogił na starym, opuszczonym cmentarzu. Zrealizowana została również akcja charytatywna. Uczniowie sprzedali ciasta, a za zarobione w ten sposób pieniądze kupili znicze.

 

Jednym z działań były zajęcia patriotyczne przygotowane dla sześciolatków z przedszkola „Mali Odkrywcy”. Do udziału w nich uczniowie SP 4 zaprosili harcerzy, którzy opowiedzieli przedszkolakom historię harcerstwa i umundurowanie. W programie zajęć znalazły się również m.in. legenda o powstaniu państwa polskiego, quiz historyczny, wiersze i piosenki. Po spotkaniu uczestnicy wybrali się na Cmentarz Wojskowy, by wspólnie zapalić znicze upamiętniające tych, którzy walczyli o naszą wolność.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Kamila

  Pan Skawinski to facet na poziomie, to nic ze jest ...

 • O rozwoju Gminy Ełk w stolicy województwa: J. Walew.

  Brawo Panie Wójcie. Antka to nie zapraszali bo ni ...

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: Nina

  Ten K od dobrzaków myśli że jest ważny a jest ...

 • Ełk bez budżetu. Radni mają przerwę w obradach.: N. M

  Czyli za jaką cenę przechrzcił się radny K? Cz ...

 • Tragiczny pożar w Gorłówku. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny.: fm

  A na dodatek jeśli mnie pamięć nie myli to ta w ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015