Siódmoklasiści zorganizowali sześciolatkom zajęcia patriotyczne

„Aktywna młodzież w szkolnych klubach wolontariatu” – to hasło towarzyszyło w ostatnich tygodniach uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku. W ramach projektu realizowanego wspólnie z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli  siódmoklasiści przeprowadzili akcje społeczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

 

Działania młodych ełczan zmierzały w kierunku rozwoju wolontariatu poprzez edukację obywatelską i rozwój kompetencji społecznych: odpowiedzialności, komunikacji, pracy w grupie, empatii oraz kreatywności. Swój plan siódmoklasiści z „Czwórki” podzielili cztery inicjatywy. Pierwszą z nich było przeprowadzenie sondy ulicznej na temat porządkowania zapomnianych grobów. Kolejnym krokiem było oczyszczenie mogił na starym, opuszczonym cmentarzu. Zrealizowana została również akcja charytatywna. Uczniowie sprzedali ciasta, a za zarobione w ten sposób pieniądze kupili znicze.

 

Jednym z działań były zajęcia patriotyczne przygotowane dla sześciolatków z przedszkola „Mali Odkrywcy”. Do udziału w nich uczniowie SP 4 zaprosili harcerzy, którzy opowiedzieli przedszkolakom historię harcerstwa i umundurowanie. W programie zajęć znalazły się również m.in. legenda o powstaniu państwa polskiego, quiz historyczny, wiersze i piosenki. Po spotkaniu uczestnicy wybrali się na Cmentarz Wojskowy, by wspólnie zapalić znicze upamiętniające tych, którzy walczyli o naszą wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

37 + = 43

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

60 + = 61

 • Biznes spotkał się z sektorem społecznym: J. K

  Apel do radnych z nowej rady. Wyjaśnić społecze ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Jarek

  Jola miała pewnie na myśli Caritas. Na Monar ocz ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Bożena

  Ale,Stowarzyszenie MONAR, to nie Caritas, czy myl ...

 • Kolejny sprzęt od WOŚP dla ełckiego szpitala: Oto norma nie tylko...

  ...europejska: szlachetnie dziadować przy szyderc ...

 • Ełcka Caritas zaprasza do Parku Solidarności na ciepłą grochówkę: to my

  Tak trzymać! Coraz więcej ubogich! Może więcej ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015