Siódmoklasiści zorganizowali sześciolatkom zajęcia patriotyczne

„Aktywna młodzież w szkolnych klubach wolontariatu” – to hasło towarzyszyło w ostatnich tygodniach uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku. W ramach projektu realizowanego wspólnie z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli  siódmoklasiści przeprowadzili akcje społeczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

 

Działania młodych ełczan zmierzały w kierunku rozwoju wolontariatu poprzez edukację obywatelską i rozwój kompetencji społecznych: odpowiedzialności, komunikacji, pracy w grupie, empatii oraz kreatywności. Swój plan siódmoklasiści z „Czwórki” podzielili cztery inicjatywy. Pierwszą z nich było przeprowadzenie sondy ulicznej na temat porządkowania zapomnianych grobów. Kolejnym krokiem było oczyszczenie mogił na starym, opuszczonym cmentarzu. Zrealizowana została również akcja charytatywna. Uczniowie sprzedali ciasta, a za zarobione w ten sposób pieniądze kupili znicze.

 

Jednym z działań były zajęcia patriotyczne przygotowane dla sześciolatków z przedszkola „Mali Odkrywcy”. Do udziału w nich uczniowie SP 4 zaprosili harcerzy, którzy opowiedzieli przedszkolakom historię harcerstwa i umundurowanie. W programie zajęć znalazły się również m.in. legenda o powstaniu państwa polskiego, quiz historyczny, wiersze i piosenki. Po spotkaniu uczestnicy wybrali się na Cmentarz Wojskowy, by wspólnie zapalić znicze upamiętniające tych, którzy walczyli o naszą wolność.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015