SK bank Mazovia MTB Marathon

Ostatnie dni dzielą nas od jednego z większych wydarzeń sportowych w Ełku. Już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, z Placu Miejskiego wystartują uczestnicy SK bank Mazovia MTB Marathon.

 

Jako pierwsi w sektorach startowych o godz. 10.15 ustawią się zawodnicy z dystansu Hobby i ich opiekunowie. Start tej grupy zaplanowano na godz. 10.20. O godz. 11 miejsca w sektorach startowych zajmować zaczną rowerzyści, którzy zmierzą się z dystansami: Fit, Mega i Giga. Na trasę zawodów wyruszą pół godziny później. Zapisy uczestników prowadzone będą w Biurze Zawodów w godz. 8 – 11.30.

 

Zmagania rowerzystów w kalendarz ełckich wydarzeń wpisują się już od wielu lat. W tym roku zobaczymy je w nowym wydaniu.

 

– Podstawową zmianą będzie inna, niż w latach ubiegłych lokalizacja bazy zawodów. Do tej pory znajdowała się ona nad Jeziorem Ełckim – biuro zawodów na plaży miejskiej, a sektory startowe na promenadzie. Tym razem bazę zorganizujemy w nowej galerii Brama Mazur, na Placu Miejskim – mówi Cezary Zamana, organizator SK bank Mazovia MTB Marathon. – Sama trasa została znacznie zmodyfikowana w porównaniu do lat ubiegłych. Wystartujemy z Bramy Mazur i przetniemy rzekę. Trasą poprowadzoną wzdłuż torów wyjedziemy z centrum miasta i dojedziemy do obwodnicy w kierunku Osiedla Leśnego. Na wysokości Jeziorka Cichego rodzice z najmłodszymi dziećmi z dystansu Hobby rozpoczną drogę powrotną do miasta, a ta przebiegać będzie bezkolizyjnie z drogami publicznymi wzdłuż torów kolejki wąskotorowej. Tak wyglądać będzie najkrótsza trasa, licząca 9 kilometrów. Na wysokości J. Cichego, przed miejscowością Mrozy, dłuższe dystanse kierują się w prawo w kierunku okolic szkółki leśnej i Strzelnicy pomiędzy Szybą i Reglem, gdzie 30 maja Starostwo Powiatowe w Ełku w partnerstwie z Nadleśnictwem Ełk, UKS Prostki i innymi grupami rowerzystów otworzyło na stałe oznakowaną 17 kilometrową trasę MTB. Jednak całą, nowo wyznaczoną trasą pojadą jedynie uczestnicy dłuższych dystansów: Mega 55 km i Giga 80 km. Dla mniej wprawionych zawodników z dystansu Fit 30 km przygotowaliśmy łatwiejszą trasę, również z odcinkami MTB, ale o mniejszej trudności. Dotychczas trasy poprzednich edycji przeprowadzanych maratonów w skali trudności od 1 do 6 były na poziomie 3. W tym roku wzrósł on do 5.

 

SK bank Mazovia MTB Marathon to również możliwość rywalizacji najmłodszych rowerzystów. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali wyścigi MiniMini + Mazovia. Odbędą się one w trakcie zawodów głównych. Dzieci do lat 8 staną w szranki na terenie miasteczka sportowego na Placu Miejskim. Zapisy uczestników rozpoczną się o godz. 12. Odprawę techniczną dla uczestników i ich opiekunów zaplanowano na godz. 12.30, a 10 minut później zawodnicy przekroczą linię startu. Rywalizacja przebiegać będzie z podziałem na dwie kategorie rowerki biegowe i rowerki tradycyjne oraz grupy wiekowe.

 

Szczegóły dotyczące SK bank Mazovia MTB Marathon dostępne są na internetowej stronie wydarzenia.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

KALENDARZ IMPREZ
 Marzec 2021
PonWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015