Zbliża się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. Włącza się do niej Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku i zachęca ełczan, by zużytych baterii oraz sprzętu elektronicznego i elektrycznego pozbywać się bezpiecznie dla środowiska. X edycja „EkoWalentynek” rozpocznie się 14 lutego i potrwa do 22 kwietnia.
– W ramach „EkoWalentynek” pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia – mówią organizatorzy akcji. – Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdawać będziemy słodkie upominki.
Zbiórka elektrośmieci i zużytych baterii będzie prowadzona w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Parkowej 12 w Ełku, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.
Dlaczego warto włączyć się do akcji i nie wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać substancje, np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć i freon, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska. Warto pamiętać, że za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne w wysokości nawet do 5 tys. zł.
Gdzie można oddać zużyty sprzęt elektroniczny, np TV.
PUK na Suwalskiej