Służby mundurowe uderzyły w nielegalny hazard

Wspólne działania policjantów, celników i prokuratury doprowadziły do zamknięcia trzech nielegalnych punktów gier hazardowych i zabezpieczenia sprzętu używanego do tego procederu. Zatrzymano sześć osób: obsługę i właściciela lokalu oraz dwóch klientów.

 

– Dzięki wspólnym działaniom policjantów, funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie oraz Prokuratury Rejonowej w Ełku przeprowadzono działania zmierzające do likwidacji punktów prowadzących nielegalną działalność hazardową – mówi st. sierż. Agata Kulikowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Akcja została przeprowadzona w Ełku w trzech lokalach tego typu. Funkcjonariusze ustalili, że znajdują się tam komputery, które umożliwiają prowadzenie gier nieróżniących się schematem od gier oferowanych na standardowych automatach hazardowych. Są to gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 11 komputerów, telefony, rutery i tablety. W metalowych sejfach ukryte były także pieniądze, w sumie ponad 6 tys. 500 złotych.

 

Punkty nielegalnego hazardu zostały zamknięte. Zatrzymano sześć osób: obsługę i właściciela lokalu oraz dwóch klientów, u których w czasie przeszukania policjanci znaleźli narkotyki.

 

– 53-letni właściciel lokalu usłyszał zarzut urządzania i prowadzenia gier o charakterze losowym w celach komercyjnych, bez wymaganego zezwolenia i w miejscu do tego nie przeznaczonym – mówi st. sierż. Kulikowska. – Dwie kobiety w wieku 23 i 20-lat usłyszały zarzuty za to, że wpuszczały do lokali osoby biorące udział w grach hazardowych, przyjmowały od tych osób wpłaty, udostępniały dane dostępowe do stron internetowych za pośrednictwem których urządzano gry hazardowe. W ten sposób kobiety pomogły w popełnieniu przestępstwa urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Prokurator objął wszystkie te osoby dozorem policyjnym i poręczeniami majątkowymi. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniane są wszelkie, dokładne okoliczności tej sprawy.

 

Policjanci i celnicy zapowiadają kontynuację działań. Prokuratura Rejonowa w Ełku będzie zdecydowanie ścigała wszystkie osoby zaangażowane w tego typu działalność. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry.

 

– Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu – mówi oficer prasowy ełckiej KPP. – Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczany jest nielegalny sprzęt do gier hazardowych.

 

tt
Fot.: KPP Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015