Spowodowała kolizję i odjechała. Była nietrzeźwa.

Policjanci zatrzymali 50-latkę, która spowodowała kolizję i oddaliła się z miejsca zdarzenia. W trakcie kontroli kobieta była nietrzeźwa-miała blisko promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie ma ona prawa jazdy, bo straciła dokument w miniony weekend. Wówczas także w stanie nietrzeźwości wsiadła za kierownicę.

 

We wtorek 6 października policjanci dostali zgłoszenie o kolizji drogowej w Ełku. Na miejscu okazało się, że sprawczyni tego zdarzenia odjechała swoim volkswagenem.

 

– Policjanci ustalili, że do zderzenia pojazdów doszło podczas cofania, które wykonywała kierująca volkswagenem – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Na szczęście nikomu nic się nie stało, a uszkodzeniu uległ tylko zderzak w samochodzie osoby pokrzywdzonej. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu, który odjechał.

 

Na parkingu przy bloku pod ustalonym adresem policjanci zastali wskazany pojazd. Za kierownicą volkswagena siedziała kobieta. Przyznała, że to ona spowodowała wcześniej kolizję, z której odjechała. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że ta 50-latka jest nietrzeźwa. Miała blisko promil alkoholu w organizmie.

 

– Okazało się także, że kobieta nie ma prawa jazdy, bo zostało jej zatrzymane w miniony weekend – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Wówczas także pijana kierowała pojazdem. Jej samochód został odholowany, a ona sama odpowie za swoje przewinienia. 50-latka poniesie konsekwencje spowodowania kolizji, jazdę bez uprawnień i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

22 − 12 =

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015