Sprawy urzędowe załatwiaj bez wychodzenia z domu

W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną oraz wzrastającą liczbą osób zakażonych Sars-Cov-2, Urząd Miasta Ełku zachęca do załatwiania części spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Można to zrobić przez Internet, za pośrednictwem platform: ePUAP, PUE ZUS oraz CEIDG, z wykorzystaniem np. profilu zaufanego.

 

W związku z dynamicznie rozprzestrzeniającym się wirusem Sars-Cov-2, ełcki ratusz zaleca ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie na rzecz: wysłania korespondencji przez operatora pocztowego oraz załatwiania spraw elektronicznie za pośrednictwem internetowych platform urzędowych lub telefonicznie. By móc załatwić sprawy urzędowe za pośrednictwem platformy urzędowych: ePUAP, PUE ZUS, CEIDG należy posiadać potwierdzony profil zaufany (PZ).

 

Profil zaufany to nasze elektroniczne dane, za pomocą których możemy potwierdzać swoją tożsamość w Internecie i załatwić sprawy urzędowe. Każdy z nas może mieć tylko jeden profil zaufany i jest on przypisany do konkretnego, niepowtarzalnego numeru PESEL. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt – poza jego właścicielem – nie mógł go użyć.

 

Profil zaufany można założyć: online na stronie www.epuap.gov.pl i potwierdzić w punkcie potwierdzającym (np. w Urzędzie Miasta Ełku, Urzędzie Skarbowym lub w ZUS); przez bankowość internetową, z użyciem dowodu osobistego z warstwą elektroniczną lub z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

 

Profil zaufany można potwierdzić: bez wychodzenia z domu, tj. online przy pomocy swojego konta bankowego, bez wychodzenia z domu za pomocą konta internetowego w systemie Envelo Poczty Polskiej, w punkcie potwierdzającym (np. w Urzędzie Miasta Ełku, Urzędzie Skarbowym lub w ZUS), po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie www.epuap.gov.pl oraz umówieniu telefonicznym na spotkanie. W Urzędzie Miasta Ełku punkt potwierdzający mieści się w Biurze Działalności Gospodarczej w pokoju 246. Przed wizytą należy umówić się telefonicznie pod numerem: 87 73 26 299, 87 73 26 246, 87 73 26 248.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Kobiet
...
Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015