Stare ubrania i rzeczy mogą dostać drugie życie

Jak ze starych ubrań wykonać oryginalne akcesoria przydatne w gospodarstwie domowym? Odpowiedź na to pytanie padnie w trakcie warsztatów rękodzielniczych, na które zaprasza Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Bezpłatne zajęcia poprowadzi Marta Krajewska, instruktorka rękodzieła artystycznego, czeladnik w zawodach: tkactwo, hafciarstwo, koronkarstwo.

 

– Będzie to cykl spotkań pokazujących jak za pomocą rękodzieła nadać „drugie życie” ubraniom i rzeczom – mówi Ewelina Sigiel z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. – Każde spotkanie będzie odmienne tematycznie, dzięki czemu uczestniczki będą miały okazję poznać wiele ciekawych styl w rękodzieła.

 

Zaplanowane zostały dwa spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę 19 września w godz. 10 – 13. Jego temat to „Szydełko w służbie recyklingu”. Uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć koszyk na drobiazgi, podkładkę pod kubek lub otulacz na doniczkę. Za przędzę posłużą im przyniesione z domu zużyte koszulki, odzież z delikatnego płótna i plastikowe torebki.

 

– Na kolejne zajęcia zapraszamy 26 września o godz. 10 – mówi Ewelina Sigiel. – Tym razem, w ramach zajęć pod hasłem: „Podstawy haftu – zabawy ściegami z elementami malarstwa na tkaninie” uczestnicy poznają różne rodzaje ściegów i wykonają je na uprzednio podkolorowanym farbami do tkanin płótnie. Na te zajęcia trzeba będzie przynieść ze sobą mulinę w kolorach łąki oraz prześcieradło białe lub w pastelowych, naturalnych kolorach.

 

W zajęciach weźmie udział ograniczona ilość uczestników. O tym, kto zakwalifikuje się na listę, zadecyduje kolejność zgłoszeń. Te przyjmowane są telefonicznie pod nr.: 87 610 16 24 oraz mailowo: e.sigiel@cee.elk.pl.

 

mm

 

Fot.: CEE

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Gość

  Fakt śmieszne są te komentarze znane już z inny ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Dariusz

  Hejt!! Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Etam

  Anonim nie wypowiadaj się za wszystkich. Rozumiem ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Dariusz

  Kierowcy zarabiają grosze a Mały kupuje autokary ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Anonim

  Pani Wojciechowska. Wspaniały konkretny program M ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015