Status osoby zaszczepionej – Będzie rozporządzenie?

Przewidujemy rozporządzenie, które będzie regulowało kwestie dotyczące statusu osoby zaszczepionej, które wymagają uregulowania poza uchwałą Rady Ministrów wprowadzającą Narodowy Program Szczepień – powiedział szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

– W tej chwili jest już wprowadzony status osoby zaszczepionej. On został sformułowany i jest dostępny w Narodowym Programie Szczepień. Natomiast przewidujemy rozporządzenie, a nie ustawę, które będzie regulowało kwestie takie, które wymagają uregulowania poza uchwałą Rady Ministrów – powiedział Dworczyk.

 

Jak dodał, Narodowy Program Szczepień został przyjęty uchwałą Rady Ministrów.

 

– To jest prawo obowiązujące rząd, całą administrację, wszystkie jednostki podległe. Natomiast są to przepisy, które trzeba uregulować na poziomie rozporządzenia Rady Ministrów i tej formie zostaną w najbliższych dniach uregulowane – podkreślił minister.

 

Zaznaczył, że nie chodzi o specjalne przywileje, a status osoby zaszczepionej.

 

– Osoba zaszczepiona będzie m.in. zwolniona z konieczności odbywania kwarantanny po powrocie do kraju. Osoba skutecznie zaszczepiona ma gwarancję nie tylko, że sama się nie zarazi wirusem, ale też nie będzie rozsiewała tej choroby dalej – mówił Dworczyk.

 

27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia. Termin zapisów na szczepienia w grupie zero został przedłużony do 14 stycznia. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia. (PAP)

Jedna odpowiedź do “Status osoby zaszczepionej – Będzie rozporządzenie?”

  1. Emeryt pisze:

    Pisuary najpierw zaszczepcie tych co chcą się zaszczepić to wam zajmie cały rok. Potem myślcie o przywilejach. Posłowie pisu w Warm Maz. To kompromitacja, żadnego autorytetu. Im więcej będą namawiać tym mniej osób się zaszczepi. K i K zostańcie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 48 = 49

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

75 − 68 =

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015