Stażyści z Mołdawii zdobywają doświadczenie w Ełku

Tygodniowy staż w Ełku odbywają przedstawiciele mołdawskiej administracji centralnej, regionalnej oraz lokalnej. Podczas pobytu poznają doświadczenia dotyczące prowadzonej od 2004 roku rewitalizacji miasta.

 

Dzisiaj (2 lipca) w Urzędzie Miasta Ełku stażyści z Mołdawii spotkali się z zastępcą prezydenta Arturem Urbańskim. Podczas wizyty odbyła się prezentacja Programu Rewitalizacji Ełku do roku 2023. Po spotkaniu stażyści odwiedzili Muzeum Historyczne w Ełku. Staż organizowany jest w ramach projektu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i ma na celu pokazać jak w praktyce prowadzony jest proces odnowy miast.

 

W tym roku uczestnicy z Mołdawii gościć będą w Ełku, Grajewie i Dobiegniewie. Podczas pobytu w naszym mieście zaprezentowane zostaną doświadczenia dotyczące prowadzonej od 2004 roku rewitalizacji obszarów Ełku. Goście z Mołdawii zapoznają się szczegółowo z działaniami realizowanymi i planowanymi w obszarze objętym obecnie działaniami rewitalizacyjnymi – śródmieściu, funkcjonowaniem instytucji kultury, systemem współpracy z organizacjami pozarządowymi, polityką społeczną miasta. Będą również mieli okazję poznać pracę animatorów i pedagogów ulicy, którzy od lat wspierają wprowadzanie zmian społecznych w Ełku.

 

Staż organizowany jest w ramach projektu „Wsparcie administracji mołdawskie w Implementacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego Mołdawii 2016-2020 w obszarze polityki miejskiej  i rozwoju obszarów miejskich”.

 

Źródło: UM Ełku

Jedna odpowiedź do “Stażyści z Mołdawii zdobywają doświadczenie w Ełku”

  1. J.m pisze:

    Pozyskują wiedzę jak zadłużać miasta Mołdawii na przykładzie Ełku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

29 − = 25

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

63 + = 70

Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Powiat Ełcki VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
VI Przegląd  Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015