Stażyści z Mołdawii zdobywają doświadczenie w Ełku

Tygodniowy staż w Ełku odbywają przedstawiciele mołdawskiej administracji centralnej, regionalnej oraz lokalnej. Podczas pobytu poznają doświadczenia dotyczące prowadzonej od 2004 roku rewitalizacji miasta.

 

Dzisiaj (2 lipca) w Urzędzie Miasta Ełku stażyści z Mołdawii spotkali się z zastępcą prezydenta Arturem Urbańskim. Podczas wizyty odbyła się prezentacja Programu Rewitalizacji Ełku do roku 2023. Po spotkaniu stażyści odwiedzili Muzeum Historyczne w Ełku. Staż organizowany jest w ramach projektu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i ma na celu pokazać jak w praktyce prowadzony jest proces odnowy miast.

 

W tym roku uczestnicy z Mołdawii gościć będą w Ełku, Grajewie i Dobiegniewie. Podczas pobytu w naszym mieście zaprezentowane zostaną doświadczenia dotyczące prowadzonej od 2004 roku rewitalizacji obszarów Ełku. Goście z Mołdawii zapoznają się szczegółowo z działaniami realizowanymi i planowanymi w obszarze objętym obecnie działaniami rewitalizacyjnymi – śródmieściu, funkcjonowaniem instytucji kultury, systemem współpracy z organizacjami pozarządowymi, polityką społeczną miasta. Będą również mieli okazję poznać pracę animatorów i pedagogów ulicy, którzy od lat wspierają wprowadzanie zmian społecznych w Ełku.

 

Staż organizowany jest w ramach projektu „Wsparcie administracji mołdawskie w Implementacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego Mołdawii 2016-2020 w obszarze polityki miejskiej  i rozwoju obszarów miejskich”.

 

Źródło: UM Ełku

Jedna odpowiedź do “Stażyści z Mołdawii zdobywają doświadczenie w Ełku”

  1. J.m pisze:

    Pozyskują wiedzę jak zadłużać miasta Mołdawii na przykładzie Ełku.

Powiat Ełcki Mosty w Sypitkach oddane do użytku
Dziś w miejscowości Sypitki na terenie gminy Kalinowo odbyło się...
Powiat Ełcki Weź udział w konsultacjach społecznych
Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu ełckiego, a w...
Powiat Ełcki Nowe kwalifikacje uczniów Mechaniaka
Grupa uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku...
Powiat Ełcki Startowali wioślarze
W miniony weekend na torze Malta w Poznaniu rozgrywane były...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015