Stażyści z Mołdawii zdobywają doświadczenie w Ełku

Tygodniowy staż w Ełku odbywają przedstawiciele mołdawskiej administracji centralnej, regionalnej oraz lokalnej. Podczas pobytu poznają doświadczenia dotyczące prowadzonej od 2004 roku rewitalizacji miasta.

 

Dzisiaj (2 lipca) w Urzędzie Miasta Ełku stażyści z Mołdawii spotkali się z zastępcą prezydenta Arturem Urbańskim. Podczas wizyty odbyła się prezentacja Programu Rewitalizacji Ełku do roku 2023. Po spotkaniu stażyści odwiedzili Muzeum Historyczne w Ełku. Staż organizowany jest w ramach projektu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i ma na celu pokazać jak w praktyce prowadzony jest proces odnowy miast.

 

W tym roku uczestnicy z Mołdawii gościć będą w Ełku, Grajewie i Dobiegniewie. Podczas pobytu w naszym mieście zaprezentowane zostaną doświadczenia dotyczące prowadzonej od 2004 roku rewitalizacji obszarów Ełku. Goście z Mołdawii zapoznają się szczegółowo z działaniami realizowanymi i planowanymi w obszarze objętym obecnie działaniami rewitalizacyjnymi – śródmieściu, funkcjonowaniem instytucji kultury, systemem współpracy z organizacjami pozarządowymi, polityką społeczną miasta. Będą również mieli okazję poznać pracę animatorów i pedagogów ulicy, którzy od lat wspierają wprowadzanie zmian społecznych w Ełku.

 

Staż organizowany jest w ramach projektu „Wsparcie administracji mołdawskie w Implementacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego Mołdawii 2016-2020 w obszarze polityki miejskiej  i rozwoju obszarów miejskich”.

 

Źródło: UM Ełku

Jedna odpowiedź do “Stażyści z Mołdawii zdobywają doświadczenie w Ełku”

  1. J.m pisze:

    Pozyskują wiedzę jak zadłużać miasta Mołdawii na przykładzie Ełku.

Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015