Stosujmy się do zaleceń sanitarnych

W związku z pojawiającymi się zakażeniami koronawirusa, przedstawiciele ełckiego samorządu apelują o przestrzeganie szczególnych środków ostrożności. Zachowujmy się odpowiedzialnie i stosujmy do zaleceń w zakresie m.in. zakładania maseczek i ograniczenia do minimum przebywania w dużych skupiskach ludzi. Pamiętajmy też o ostrożności w miejscach publicznych i środkach komunikacji miejskiej.

 

Rząd zniósł szereg ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa, w tym nakaz zasłaniania nosa i ust (poza kilkoma przypadkami). Łagodzenie obostrzeń umożliwiło nam m.in. stopniowe przywracanie gospodarki, w tym otwarcie sklepów, restauracji, instytucji publicznych, kultury i obiektów sportowych.

 

W związku z wysokim ryzykiem zakażenia koronawirusem i jego rozprzestrzeniania, władze miasta zwracają się do mieszkańców z apelem o zachowanie szczególnych środków ochrony w kontaktach z ludźmi. Zachowujmy się odpowiedzialnie i stosujmy do zaleceń dotyczących m.in.:

• unikania skupisk ludzkich,
• używania maseczek w galeriach, komunikacji miejskiej, sklepach, przychodniach lekarskich czy instytucjach publicznych,
• zachowania odstępu w komunikacji miejskiej (siadamy co drugie miejsce)
• dezynfekcji rąk

 

Od dzisiaj (24 czerwca) w naszym mieście zostaną ponownie zaklejone przyciski sygnalizatorów świetlnych na przejściach dla pieszych. Do odwołania bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miasta Ełku odbywać się będzie w maseczkach lub przyłbicach. Przypominamy, że interesanci także mają obowiązek zakrywania nosa i ust, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy w budynkach użyteczności publicznej.
W urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.

 

Aktualnie w powiecie ełckim mamy potwierdzonych 25 przypadków zakażania koronawirusem. W okolicy powiatu ełckiego rośnie liczba osób zakażonych.

4 odpowiedzi na “Stosujmy się do zaleceń sanitarnych”

 1. ryszard pisze:

  kaufland dziś bez masek jeden drugiemu wchodzi prawie na plecy !!!!! nikt nie reaguje !!! zero ochrony !!

 2. lol pisze:

  Ryszard sie nie zesraj

 3. po polsku : pisze:

  maseczka pod nosem… – Polak potrafi…

 4. Lol pisze:

  Kiedy zrozumiecie ze te maseczki nic nie dają ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 9 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 + 2 =

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015