Straż miejska czuwa nad bezpieczną drogą do szkoły

Po raz kolejny Straż Miejska w Ełku współpracuje z Policją w ramach akcji „Bezpieczna droga do Szkoły”. Specjalne patrole czuwające nad bezpieczeństwem najmłodszych pieszych w okolicach szkół będzie można spotkać do piątku 10 września. Dodatkowo szkoły i przedszkola mogą zapraszać mundurowych na zajęcia, które utrwalą w dzieciach zasady bezpieczeństwa.

 

Akcja „Bezpieczna droga do Szkoły” realizowana jest przez Straż Miejską w Ełku we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ełku. Ma ona chronić najmłodszych przed zagrożeniem, które może pojawić się w drodze do szkoły. Działania mają na celu zwrócenie uwagi kierowcom na dzieci idące do szkoły, a także zwrócenie uwagi dzieciom, by zachowały szczególną ostrożność w drodze do szkoły, w tym na przejściach dla pieszych.

 

Strażnicy Miejscy na zaproszenie szkół podstawowych i przedszkoli mogą również przeprowadzić warsztaty edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa skierowane do najmłodszych. Ich celem jest nauczenie dzieci, jako najmłodszych uczestników ruchu drogowego, właściwych zachowań na drodze oraz uwrażliwienie na zagrożenia z jakimi mogą spotkać się podczas codziennych zabaw na podwórku.

 

Fot.: Straż Miejska w Ełku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 4 =

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

45 − 40 =

Powiat Ełcki Wnieś uwagi do Programu Współpracy
W Starostwie Powiatowym w Ełku trwają konsultacje społeczne do...
Powiat Ełcki CKZ wkracza w nowoczesność
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 połączona z 20-leciem...
Powiat Ełcki Życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 wszystkim...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycieli
Trzynaścioro nauczycieli otrzymało z rąk Starosty Ełckiego akty...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015