Strzelcy z JS 1007 Ełk opowiedzą ełczanom o swoich korzeniach

Jednostka Strzelecka 1007 Ełk im. płk Mariana Sołtysiaka ps. „Barabasz” wzbogaciła się o repliki mundurów, w jakie ubierała się I Brygada Legionów Polskich w okresie walk o niepodległość.

 

– To część projektu, który realizowany jest z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Cezary Kasprzak, dowódca JS 1007 Ełk. – Na mundurach znajdą się naszywki i wszelkie oznaczenie, jakie w tamtym czasie były noszone. Wszystko po to, by przybliżyć ełczanom historię Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

 

W mundurach ełccy strzelcy wystąpią podczas zbliżających się uroczystości upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będzie to okazja, by spotkać się z nimi i porozmawiać o tym, jak dawniej wyglądały strzeleckie szeregi i jak bardzo różnią się od nich dzisiejsze.

 

– W planach mamy również spotkania z młodymi ełczanami – zapowiada Cezary Kasprzak. – Cieszę się, że możemy realizować ten projekt. Nie byłoby tego bez wsparcia z zewnątrz. Zakup trzech mundurów w znacznej części sfinansował Urząd Miasta Ełku. Brakującą kwotę dołożyli nam przyjaciele naszej jednostki.

 

em

Fot.: JS 1007 Ełk

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Zmiana dyrektora PCPR-u
Iwona Nowakowska, po dwudziestu jeden latach na stanowisku dyrektora...
Powiat Ełcki Nowe miejsce spotkań w Boguszach
Mieszkańcy Bogusz w gminie Prostki oraz odwiedzający te tereny...
Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań otwarte
W miejscowości Szarek w gminie Ełk została otwarta siłownia...
Powiat Ełcki Wystawa zdjęć w holu Starostwa Powiatowego
 Zdjęcia dokumentujące działania, które realizował partner z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015