Styczeń w ełckiej bibliotece

Na styczniową nudę w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku nie będzie można narzekać. Wystawa plastyczna, spotkanie autorskie i koncert – ełcka książnica przygotowała na początek roku 2019 ciekawe atrakcje.

 

We wtorek 12 stycznia o godz. 18 rozpocznie się wernisaż wystawy prac ełczanina Lecha Pycza – artysty, plastyka uprawiającego rysunek, malarstwo, grafikę warsztatową, mozaikę, tkaninę, witraż, projektowanie wnętrz i mebli, medalierstwo, wystawiennictwo i typografię.

 

W czwartek 17 stycznia gościem biblioteki będzie Sylwia Chutnik – kulturoznawczyni, działaczka społeczna, pisarka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008, absolwentka Gender Studies. Kieruje Fundacją MaMa, zajmuje się prawami matek, należy do Porozumienia Kobiet 8 Marca, jako przewodniczka miejska po Warszawie oprowadza po autorskich trasach śladami wybitnych kobiet. W 2008 zadebiutowała powieścią „Kieszonkowy atlas kobiet”, a w 2009 została laureatką Społecznego Nobla Ashoki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

 

Koncert, w którym wystąpią: Karolina Cicha i Elżbieta Rojek, to muzyczne spotkanie zaplanowane na sobotę 19 stycznia, a rozpocznie się o godz. 18. Koncert „Jeden – wiele” to zbiór najradośniejszych i najjaśniejszych pieśni, które można usłyszeć w świątyniach na Podlasiu. Jest to materiał bliski stylistycznie muzyce folkowej, z charakterystycznym brzmieniem instrumentów etnicznych. Całość dopełniają języki sakralne, m.in cerkiewno-słowiański, łacina, arabski, hebrajski i polski.

 

fm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015