STYPENDIA DLA UCZNIÓW W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ W GMINIE EŁK

 Stypendium przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów w rodzinie (miesięczny dochód na jedna osobę nie może przekroczyć kwoty 514,00 zł netto)

 

 

– O stypendium mogą ubiegać się uczniowie zamieszkali na terenie Gminy Ełk, uczęszczający do szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich oraz studium – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

 

Stypendium szkolne przyznaje się na wniosek: rodziców, opiekuna prawnego, pełnoletniego ucznia/słuchacza, dyrektora szkoły oraz z urzędu.

Druk wniosku jest do pobrania w Centrum Usług Wspólnych Gminy Ełk oraz w gminnych szkołach.

 

– Ważną informacją dla wnioskodawców jest fakt, że świadczenie wychowawcze z tytułu programu 500+ nie wlicza się do dochodu mającego wpływ na przyznanie stypendium szkolnego – dodaje Tomasz Osewski.

5 odpowiedzi na “STYPENDIA DLA UCZNIÓW W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ W GMINIE EŁK”

 1. Nwe pisze:

  Kampania wyborcza w pełni. On myśli że my durnie.

 2. Janusz pisze:

  Przecież tam jest co miesiac panika czy starczy na wypłaty. Carowa biegnie co miesiac do wróżbity

 3. Mieszkaniec pisze:

  Przeraża samo myślenie kto u nas rządzi. Oni i w mieście i Gminie uwazaja nas za wariatów. My widzimy wszystko. Widzimy katastrofalne zadłużenie gminy i miasta. Uważają że są nie zastąpieni.prezio nawet decyduje jaki kolor papieru musi być w WC. Pan z gminy zniszczył finansowo Gminę i za zasługi zrobił fest za kilkaset tysięcy. Nawet sprowadził zapiewajłę za gigantyczna jak na tak zadłużoną Gminę sumę. Czy będziemy odważni by w końcu pokazać im czerwoną kartkę.

 4. W. D pisze:

  Dziwne ze mądre ełckie społeczeństwo nie interesuje zadłużenie miasta i gminy. Finanse to podstawa rozwoju. Liczy się bardziej niż czyste miasto. Zadłużenie to brak możliwości zaciągania kredytów. W zadłużonym mieście nie zainwestuje żaden poważny inwestor. Jeśli wójt gminy i prezydent są od 4 lat skłóceni kto przyjdzie z nimi poważnie rozmawiać. Pan z miasta ma jeszcze wielu wrogów których swym trudnym charakterem zyskał. Zarozumiałosc, brak kultury to cechy włodarzy pechowych miasta i gminy.

 5. Wyborcy Straduny pisze:

  To jakieś nieporozumienie Sytuacja finansowa Gminy nie jest trudna lecz TRAGICZNA. Tam jest horror przed każdą wypłatą wszyscy pytają. Nazbierał? I on krytykował Pana Polkowskiego. Tamta sytuacja w porównaniu z dzisiejszą nieporównywalna. Mamy na kogo głosować.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015