Sukcesy UKS MOS Ełk na Pucharze Bałtyku w Gdańsku

W sobotę, 14 września 2024 roku, zawodnicy UKS MOS Ełk wzięli udział w prestiżowych regatach Puchar Bałtyku, które odbyły się w Gdańsku. Reprezentacja klubu liczyła 24 zawodników, którzy wystąpili w 19 konkurencjach, zdobywając aż 20 medali, w tym 4 złote, 6 srebrnych i 10 brązowych.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

• W pierwszym biegu, „jedynce” dziewcząt na 500 metrów, Gabriela Kozicka zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal, natomiast Maja Wizgir uplasowała się na szóstej pozycji.
  • W konkurencji „czwórki” chłopców na 500 metrów, w której zawodnicy z UKS MOS Ełk połączyli siły z klubem Drakkar Gdańsk, drużyna w składzie: Stanisław Blandzi (Drakkar Gdańsk), Bartosz Radywoniuk, Łukasz Zabielski i Denis Roshchupkin zdobyła złoty medal.
  • W „dwójce” podwójnej dziewcząt na 1500 metrów, Zuzanna Chmielewska i Kamila Dobrzycka sięgnęły po brązowy medal.
  • W biegu „jedynki” chłopców na 1500 metrów, Gabriel Kleban zwyciężył, zdobywając Puchar Bałtyku.
  • Antonina Smolańczuk triumfowała w konkurencji „jedynki” juniorek na 2000 metrów, zdobywając kolejny Puchar Bałtyku. Aleksandra Hanc zajęła w tym biegu siódme miejsce.
  • W rywalizacji „dwójek” juniorek młodszych Oliwia Kułakowska wraz z Anną Michną z UKS 1993 Kraków wywalczyły brązowy medal.
  • W „jedynce” juniorów młodszych na 2000 metrów, Mateusz Liwoch zdobył brązowy medal.
  • W „dwójce” juniorów na 2000 metrów Jakub Kleban i Gabriel Sobolewski również zakończyli rywalizację z brązowymi medalami.

W ramach programu Młodych Polskich Wioseł czwórka chłopców na 1500 metrów w składzie: Oskar Kacperski, Szymon Mastaj, Cezary Niewęgłoski i Yaromyr Dyedyk zdobyła złoty medal. W innych konkurencjach:

• Jakub Kosiorek i Jakub Zduniak wywalczyli srebro w „dwójce” juniorów młodszych.
  • Antonina Smolańczuk i Lena Pawłowska (MKS 2 Warszawa) zdobyły srebro w „dwójce” juniorek na 2000 metrów.
  • Jakub Kleban zajął trzecie miejsce w „jedynce” juniorów na 2000 metrów.
  • Gabriel Kleban i Oskar Kacperski zdobyli srebrny medal w „dwójce” chłopców na 1500 metrów.
  • W „czwórce” dziewcząt na 1500 metrów osada w składzie: Dominika Brulińska, Zuzanna Chmielewska, Kamila Dobrzycka i Gabriela Kozicka zajęła trzecie miejsce.
  • Julia Truszkowska zdobyła brązowy medal w „jedynce” juniorek młodszych.
  • Czwórka juniorów młodszych w składzie: Mateusz Liwoch, Jakub Kosiorek, Jakub Zduniak oraz Filip Rybowiak (Unia Tczew) zdobyła srebro.
  • W „jedynce” chłopców na 500 metrów Yaromyr Dyedyk wywalczył srebrny medal.
  • Mateusz Liwoch i Julia Truszkowska zdobyli brązowy medal w „dwójce” MIX juniorów i juniorek młodszych.

W ostatniej konkurencji, „czwórce” MIX „typu C” młodzików, wystawiono dwie osady. Osada w połączeniu z Drakkar Gdańsk, z Gabrielą Kozicką w składzie, zdobyła brązowy medal, natomiast osada z WIR Iława, z Mają Wizgir i Gabrielem Klebanem na sterze, zdobyła srebro.

W trakcie zawodów odbył się także konkurs sprintu na ergometrze wioślarskim na 200 metrów. W kategorii 13-14 lat Oskar Kacperski zwyciężył z czasem 33,8 sekundy. W kategorii 17-39 lat Kewin Walczak zajął drugie miejsce, uzyskując czas 32 sekundy, a Jakub Kleban uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem 32,2 sekundy.

Zawodnicy UKS MOS Ełk pokazali doskonałą formę, zdobywając liczne medale i pokazując wspaniałą postawę na wodzie. Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz podziękowania dla trenerów: Sebastiana Kosiorka, Marcina Święcińskiego oraz Pawła Żabińskiego za wsparcie i przygotowanie do zawodów!