Święta godne, a nie głodne” – rusza Świąteczna Zbiórka Żywności

Uśmiechamy się, choć w środku czujemy niepewność. Koronawirus sprawił, że wiele spraw pozostaje odłożonych w czasie. Jednakże funkcjonować musimy, na tyle ile sytuacja pozwala, dlatego też stąd ten wpis – APEL- z prośbą o pomoc – mówi Nikodem Kemicer Monar Ełk

 

,, Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem od jutra – 23.11.2020r. do 28.11.2020r. rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. Niestety w związku z pandemią będzie miała ona inny charakter, niż dotychczas. W sklepach, przy koszach nie zobaczycie wolontariuszy, a jedynie kartony, umieszczone przy kasach sklepowych.

 

Świąteczna Zbiórka Żywności to pomoc nie tylko podopiecznym naszego schroniska, ale również osobom starszym, ubogim, rodzinom oraz tym, którzy ucierpieli w wyniku bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Co roku dzięki Waszej ofiarności przygotowujemy paczki żywnościowe, dzięki którym osoby potrzebujące mogą przygotować potrawy na wigilijny stół. W ubiegłym roku sporządziliśmy ich 316, o łącznej wadze 1 tony. To również z tej mąki pieczemy chleb, którym dzielimy się z innymi.

 

Jeśli ktoś z Was, Waszych rodzin, znajomych, przyjaciół mógłby wrzucić artykuł z długim terminem przydatności to prosimy i zarazem już dziękujemy!

 

Kartony zbiórkowe będą umieszczone przy kasach bądź nieopodal nich, w ośmiu sklepach na terenie Ełku. Przytwierdzone do nich będą charakterystyczne pomarańczowe plakaty ( jak na zdjęciu poniżej).

 

Oto lista sklepów:
1. Kaufland u. Targowa 30
2. Lidl ul. Gen. Sikorskiego 13
3. Biedronka ul. Kilińskiego 47 (duża – przy rondzie)
4. Biedronka ul. Słowackiego 24
5. Biedronka ul. Mickiewicza 44a
6. Biedronka ul. Sikorskiego 24
7. Biedronka ul. Warszawska 3a
8. Biedronka ul. Czesława Miłosza 2

 

Produkty takie jak: mąka, cukier, ryże, makarony, konserwy, oleje, słodycze to wszystko możecie podarować od poniedziałku do soboty, w godzinach otwarcia sklepu oraz bezpośrednio u nas, w naszym domu przy ul. Dąbrowskiego 3c.

 

Za każdy gram Waszej wyrozumiałości przesyłamy ogrom serdeczności !

 

Bardzo prosimy o rozpowszechnianie informacji. Dziękujemy!!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Konkurs poezji Baczyńskiego
„Po stronie nadziei” – to temat przewodni XXVI Wojewódzkiego...
Powiat Ełcki „Aktywna Tablica”
Powiat Ełcki realizuje rządowy program „Aktywna Tablica”,...
Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2021
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015