ŚWIĘTO PLONÓW W GMINIE EŁK – RUSKA WIEŚ 2018

Doskonała pogoda, ogromna frekwencja, znakomite jedzenie, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, dużo pięknych wieńców dożynkowych i równianek, wspaniałe stoiska 19 sołectw Gminy Ełk. Zaangażowani w występy młodzi i starsi miejscowi artyści, a także gwiazdy disco polo, z Zenkiem Martyniukiem na czele. Tak wczoraj wygladało Święto Plonów w Gminie Ełk 

 

 

 

 

– Bardzo się cieszę z tego, że wszyscy są zadowoleni z dożynek – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

– W ubiegłych latach dożynki też się podobały, ale tegoroczna impreza przebiła wszystkie poprzednie. Tradycyja jest bardzo ważna, dlatego będziemy co roku mocno akcentować dzień zakończenia żniw i całorocznej, ciężkiej pracy na wsi.

Święto Plonów rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. dziekan Jarosław Dąbrowski,  oprawę liturgii zapewnił chór Kontrapunkt z Ełku. W bloku folklorystycznym zaprezentowały się Stradunianki, Zielona Dąbrowa, Alebabki i Kapela Nowowiejska. Przed publicznością wystąpili także stypendyści artystyczni: Zofia i Jan Jaroszewscy, Milena Worm.  Furorę zrobił zespół TataBand. Dobrą zabawę na ludową nutę zapewnił także Skansen Band.

 

W czasie występów uczestnicy gminnego święta mogli skosztować wielu smacznych potraw: kartaczy, bigosu, grochówki, a także gulaszu przygotowanego przez Wojciecha Charewicza, przewodniczącego konkursu kulinarnego dla mieszkańców gminy Ełk. Najsmaczniejsze okazały się babki ziemniaczane z cukinii.

 

 

Na scenie podsumowano szereg konkursów, nagrody zwycięzcom wręczał Wójt  Gminy Ełk Tomasz Osewski. Za najładniejszy wieniec dożynkowy nagrodę otrzymali gospodarze – sołectwo Ruska Wieś, które po raz pierwszy wzięło udział w takim konkursie, ale – jak zapewniło – na pewno nie ostatni. Roztrzygnięto m.in. konkurs „Gmina Ełk w obiektywie” –  po najwyższe laury sięgnieli Teresa i Ignacy Barszczewscy. W plebiscycie „Gmina Ełk – piękna i zadbana”, w kategorii „Najpiękniejsza wieś” triumfowały Szeligi, zaś „Najpiękniejszą posesją” została zagroda Danuty Angulskiej. Nagroda internautów trafiła do Szelig.

 

Do tańca porywały zespoły ludowe – Kalinka z Białegostoku oraz Kupalinka z białoruskiego Mińska, który wystąpił ze specjalnym recitalem z okazji 50-lecia istnienia. Wieczór zakończył się muzyką lekką, łatwą i przyjemną. Publiczność  „rozbujały” przeboje grup Summer Night i Focus,  późnym wieczorem dożynki zakończył wspaniałym koncertem Zenek Martyniuk – zespół Akcent.

 

 

– Dziękujemy panu wójtowi Tomaszowi Osewskiemu za zaproszenie do Gminy Ełk, dziękujemy za wspaniały wieczór i dobrą zabawę – powiedział Zenon Martyniuk.

 

 

 

4 odpowiedzi na “ŚWIĘTO PLONÓW W GMINIE EŁK – RUSKA WIEŚ 2018”

 1. Mieczyslaw pisze:

  Czy żona Pana wójta zatańczyła z kobietą

 2. Waldek Ruska wieś. pisze:

  Dożynki piękne organizacja i program na szóstkę. Prezio znowu się zbiesił.

 3. piotr z ełku pisze:

  BŁAZEN- zanek!

 4. Jolanta pisze:

  Wszystko było okej.Ale gwiazda wieczoru pan Zenek z Akcentu dal popis,ja rozumiem gwiazda disco polo.Ale ludziom należy się szacunek i skoro pan Zenek spóżnił się na swój występ godzinę to słowo przepraszam należało się dla tych którzy czekali.Finał był taki że po 3 jego piosenkach ludzie starsi,rodzice z dziećmi i wiele osób po prostu zaczęła wychodzić z jego występu.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015