Sytuacja epidemiczna w Ełku

Sprawdź, jakie zmiany wprowadziły ełckie placówki samorządowe i jak w związku z nimi zmienia się codzienne życie ełczan.

 

• W związku z sytuacją epidemiologiczną i biorąc pod uwagę zalecenia ograniczania kontaktów z innymi osobami Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wystąpił do Premiera Mateusza Morawieckiego o umożliwienie podjęcia działań osłonowych (w sprawie podatków i opłat lokalnych), które w tej chwili nie są dopuszczalne prawem. Osoby fizyczne, które nie mają możliwości zapłaty należnych podatków i opłat drogą elektroniczną i nie zrealizowały płatności do 15 marca (podatek od nieruchomości) w zewnętrznych punktach (np. bank, poczta) a dokonają jej do końca maja – nie będą obciążeni odsetkami za nieterminową płatność. Wydłużony termin dotyczyć ma także opłat za użytkowanie wieczyste, które zostały przesunięte z 31 marca do końca maja, a także podatku leśnego, rolnego oraz dzierżawy.

 

• Ze względów bezpieczeństwa zamknięty do odwołania został referat podatków i opłat lokalnych w Urzędzie Miasta Ełku. Kontakt w poszczególnych sprawach możliwy jest telefonicznie. Dokumenty natomiast należy składać w Kancelarii Ogólnej. Prosimy mieszkańców Ełku o kontakt telefoniczny w sprawie: Podatku – tel. (87) 732 62 02, 732 62 55; Zaległości i nadpłat – tel. (87) 732 61 08, 732 62 56; Odpadów komunalnych – (87) 732 61 68, 732 61 17

 

• W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, przed wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego czy Biurze Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Ełku prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Usprawni to obsługę oraz ograniczy czas przebywania klienta do minimum.

Urząd Stanu Cywilnego: Wcześniejsze zgłoszenie sprawy w USC np. konieczności sporządzenia aktu zgonu, pozwoli pracownikowi przygotować wcześniej odpowiednią dokumentację (nie będzie potrzeby, aby klient oczekiwał na dokumenty w Urzędzie). Przed wizytą w USC prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 87 73 26 253.

Biuro Działalności Gospodarczej: Rejestr CEiDG dopuszcza dokonywanie zmian we wpisie, otwarcia, zamknięcia, zawieszenia czy wznowienia działalności gospodarczej z datą wstecz. W związku z tym, wszelkich czynności będzie można dokonać po zakończeniu okresu zagrożenia epidemiologicznego z datą wskazaną przez przedsiębiorcę. Przed wizytą w Biurze Działalności Gospodarczej konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny. We wszystkich sprawach związanych z działalnością biura, tj. rejestr CEiDG, Profil Zaufany, licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką oraz zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr. 87 732 62 46, 87 732 62 48, 87 732 62 99.

 

• W Urzędzie Miasta w punktach obsługi klienta utworzono specjalne strefy bezpieczeństwa oraz zamontowano ekrany szklane przy biurkach pracowników. Strefy bezpieczeństwa oznakowano na posadzce taśmą w kolorze czerwonym. Klienci proszeni są o ustawianie się za strefą ochronną przy danym stanowisku obsługi. Bliższy kontakt jest możliwy jedynie na wyraźną prośbę pracownika.

 

• Poradnia Rodzinna w Ełku uruchamia punkt pomocy psychologicznej w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej „STAJNIA” w Ełku przy ul. Kościuszki 27A. Planowane godziny przyjęć : Wtorek 16.00 – 18.00, Środa 16.00 – 18.00, Czwartek 16.00 – 18.00. Zapisy do specjalisty tylko i wyłącznie telefonicznie: 503 871 289. Przyjmowane będą tylko i wyłącznie osoby wcześniej zapisane, czyli po wcześniejszej konsultacji telefonicznej z osobą pierwszego kontaktu.

 

• Ełckie Centrum Kultury jest nieczynne do odwołania. Dyżur administracyjny pełniony jest w godz. 8.00 – 16.00. Trwają prace nad przeniesieniem koncertów na późniejsze terminy, a zakupione wcześniej bilety zachowują ważność.

 

• W związku z zamknięciem placówek oświatowych, uległy zmianie rozkłady jazdy autobusów komunikacji miejskiej (MZK). Miasto Ełk, Gmina Ełk oraz Gmina Stare Juchy wprowadzają od 16.03.2020 r. rozkład jazdy autobusów jak w okresie wakacji i ferii. Autobusy nie będą realizowały kursów o godzinach z oznaczeniem „L” na rozkładach jazdy. Zmiany będą obowiązywały do czasu wznowienia zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych.

 

• Interesanci w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (przy ul. Piłsudskiego 8) są obsługiwani osobiście w godzinach 9.00 – 11.00.Ośrodek czynny jest w standardowych godzinach pracy. W pozostałych godzinach pracownicy MOPS będą udzielać informacji telefonicznie i mailowo: tel. 87 732 67 18, 87 732 64 49, e-mail: sekretariat@mops.elk.pl. Kasa Ośrodka będzie czynna w godzinach 10.00-11.00, wypłaty zasiłków odbywać się będą planowo, zgodnie z wydanymi decyzjami.

 

• Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA i Poradnia Rodzinna czasowo zawieszają działalność do 25 marca. Informacje będą udzielane telefonicznie i mailowo w standardowych godzinach pracy tel. 87 732 64 45- biuro, e-mail: t.stankiewicz@mops.elk.pl.

 

• Klub Seniora „Senior +” zgodnie z zaleceniem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego z dnia 11 marca 2020 r. czasowo zawiesza działalność w  terminie od 12 marca do 25 marca 2020 r. Informacje będą udzielane telefonicznie i mailowo w standardowych godzinach pracy tel. 87 732 64 96, e-mail: klubseniora@mops.elk.pl.

 

• Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Kasztanami” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Lawendowy Zakątek” zaleceniem Wojewody Warmińsko -Mazurskiego z dnia 11 marca 2020 r. czasowo zawiesza działalność do 25 marca 2020 r. Wszyscy uczestnicy zajęć mają zapewnioną opiekę swoich bliskich.

 

• Zajęcia w Szkole Rodzenia prowadzonej przez „Pro – Medica” Sp z.o.o., a także wizyty środowiskowe świadczone przez Poradnię Laktacyjną zostały zawieszone do odwołania.

 

• Targowisko miejskie w Ełku będzie zamknięte do odwołania.

 

• Szpital miejski Pro-Medica wprowadził całkowity zakaz odwiedzin pacjentów

 

• Obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku będą zamknięte do odwołania

Jedna odpowiedź do “Sytuacja epidemiczna w Ełku”

  1. Mieszkaniec Baranki pisze:

    A norweski wczasowicz jeszcze się wczasuje po wyczerpującej podróży do Norwegi kiedy cały naród w pogotowiu? Kiedy coraz więcej śmiertelnych ofiar.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015