SZKOLNA DRUŻYNA SZLACHETNEJ PACZKI. Tym razem pomagamy Pani Ani z Ełku, 90 lat

Pani Anna jako dziecko przeżyła II wojnę światową, posiada książeczkę Związku Dzieci Wojny Rzeczypospolitej. Od kilku lat jest osobą samotną i chorą, mąż oraz dzieci już nie żyją. Przed ich śmiercią i chorobami, żyło się rodzinie dobrze. Pani Anna pracowała w szpitalu. Nie żyli w luksusach, ale starczało na godne życie. Sytuacja się bardzo pogorszyła, gdy Pani Anna zaczęła chorować. Utrzymuje się z niskiej emerytury (810 zł) i zasiłku pielęgnacyjnego (290 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania, zostaje jej jedynie 225 zł.

 

Silną stroną pani Anny jest radzenie sobie w trudnych sytuacjach i to, że mimo problemów nie poddaje się. Jest uśmiechniętą i pogodną osobą. Chciałaby jeszcze poczuć się potrzebna, podzielić z innymi swoją historią z dzieciństwa i opowiedzieć młodemu pokoleniu, jak wyglądała wojna, Polska kiedyś, jak wszystko powoli się rozwijało. To jest właśnie jej siła, wspomnienia i nadzieja na lepsze jutro. Na co dzień lubi spacerować i oglądać seriale.

 

Trzy kluczowe potrzeby

  1. Żywność trwała.

Dzięki zakupowi żywności, pani Anna będzie mogła odłożyć środki na zakup środków czystości.

 

  1. Kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem

Kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem (może być używana, ale w dobrym stanie),w obecnej nie działa piekarnik i część palników. Utrudnia to przygotowywanie posiłków.

 

  1. Odzież

Dotychczas noszona przez panią Annę kurtka jest bardzo znoszona i nie zapewnia już ochrony przed zimnem. Ze względu na niski dochód, nie może sama spełnić tej potrzeby.

 

Pozostałe potrzeby

– środki czystości hipoalergiczne: proszek do prania, mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów.

– zakup lekarstw, witamin

– koc, szlafrok

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt...
Powiat Ełcki Ełckie licea i technika wysoko w rankingu
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku...
Powiat Ełcki Sukcesy ełckich pływaków
Siedem medali przywieźli zawodnicy Międzyszkolnego Ośrodka...
Powiat Ełcki Plebiscyt na najlepszego sportowca rozstrzygnięty
Aleksandra Zalewska została zwyciężczynią Plebiscytu na 10...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015